64 dni
2H 59M 2S

Wydarzenia wszystkie

czerwiec »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

NEWS
03.09.15
« POWRÓT

Świetlisty orszak na Święto Wisły w Warszawie - 12 września


Nocna parada jednostek pływających, opowieści o gwiazdozbiorach i pokazy flyboard - tak w skrócie przedstawia się plan tegorocznego Święta Wisły w Warszawie. To najważniejsze dla środowisk wiślanych wydarzenie odbędzie się już - 12 września.

Tegoroczne Święto Wisły wpisuje się w obchodzony w tym roku Międzynarodowy Rok Światła 2015. Ósma edycji wydarzenia odbywać się będzie pod hasłem „Święto Wisły pełne gwiazd". Za widownię posłuży Bulwar Jana Karskiego - pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a Gdańskim.

Jak podkreśla Marek Piwowarski, pełnomocnik prezydent m. st. Warszawy do zagospodarowania nadbrzeża Wisły - Celem święta jest ukoronowanie starań wszystkich osób, które nad co dzień działają nad rzeką. Warto dodać, że warszawskie środowisko wodniackie jest jedną z najprężniej działających na rzecz rozwoju Wisły grup.

Kulminacyjnym punktem wiślanej imprezy będzie nocna parada, podczas której oświetlone jednostki pływające zaprezentują się w uroczystym orszaku. W zależności od warunków pogodowych, przed zgromadzoną na bulwarze widownią przepłyną statki, łodzie, promy, kajaki i nie tylko.

W świat wiślanych opowieści gości wprowadzi Waldemar Heflich, dziennikarz zajmujący się sportami wodnymi i pasjonat żeglarstwa. Towarzyszyć będzie mu Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik, promotor astronomii, który opowie o nadwiślańskim nieboskłonie.

- Aby podkreślić wyjątkowy charakter nabrzeży, jednego z nielicznych miejsc w Warszawie gdzie swobodnie można obserwować gwiazdy, jednostki zostaną udekorowane gwiezdnymi konstelacjami - tłumaczy Anna Brzezińska-Czerska, koordynatorka wydarzenia.

Dekoracje zostaną zbudowane z energooszczędnych LED-ów i pojawią się również na samym nadbrzeżu. Świetliste elementy otrzymają także też sami uczestnicy wydarzenia.

Jednak to jeszcze nie koniec. Zwieńczeniem parady będzie niezwykły pokaz Flyboard, świetlnych akrobacji ponad powierzchnią wody.

 


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek