294 dni
3H 1M 1S

Wydarzenia wszystkie

pazdziernik »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

NEWS
07.08.14
« POWRÓT

Czy dojdzie do walki Dawida z Goliatem? - BALTIC POLONEZ CUP RACE 2014 - już za 4 dni


Informacja Prasowa Szczecin 07.08.2014

Szykują się duże niespodzianki: wstępnie zainteresowanie startem przedstawił Roman Paszke, który planuje wystartować na gigantycznym katamaranie Lotto Team. Ostateczna decyzja ma zapaść w piątek 8 sierpnia. Jeśli dojdzie do startu Romana Paszke - tegoroczna edycja może być bardzo ciekawym i emocjonującym widowiskiem - będzie to pojedynek Dawida z Goliatem - jednokadłubowa Energa "IMOCA 60"  Zbigniewa Gutkowskiego zmierzy się z 28 metrowym gigantycznym katamaranem Lotto Team. Czekamy na ostateczną decyzję Romana Paszke, Lotto Team został zwodowany 06 sierpnia o 14:00 ii jest przygotowywany do żeglugi - czy zdąży? Jak Donosi Roman Paszke: Nie wiem czy zdążymy z montażem osprzętu,, staramy się ......

Tegoroczna edycja prestiżowej imprezy odbędzie się w dniach 11-16.08.2014. Historyczna trasa to: Świnoujście - Christianso - Świnoujście Non-Stop o długości około 200 Mil Morskich. 

Do startu szykuje się ponad setka żeglarzy na 85 jachtach - wystartują m.in.:
Krzysztof Baranowski, Zbigniew Gutkowski, Szymon Kuczyński
oprócz trzech ambasadorów zobaczymy po raz trzeci znanego dziennikarza Kubę Strzyczkowskiego, który wystartuje na największym jachcie w grupie samotników: jachcie typu Delphia 47, wystartuje Andrzej Sokołowski, uczestnik czterech historycznych edycji regat z lat 1974 - 1989 (popłynie jako załoga na jachcie Asso ze zdobywcą Pucharu Poloneza w 2011 Markiem Lewensteinem), zgłosili się też wszyscy ostatni zdobywcy pucharu „Poloneza": Maciej Karpiński (2012), ubiegłoroczny triumfator Piotr Falk (2013) i zdobywca Pucharu Poloneza (2010) Krzysztof Krygier, który pożegluje na nowym jachcie Bluefin II.
Andrzej Kopytko popłynie na jachcie Delphia 40 „Polska Miedź", na którym Tomasz Cichocki opłynął samotnie świat. W grupach dwuosobowych rywalizować będzie po raz czwarty niemiecki żeglarz niepełnosprawny: Ralf Pritzkow, wraz ze swoim załogantem: Ulrichem Rὂdigerem.
W wyścigu wystartuje aż pięć jachtów typu Setka konstrukcji Janusza Maderskiego. To pięciometrowe łodzie ze sklejki budowane do atlantyckich regat samotników Setką przez Atlantyk. Będą rywalizować w klasie Open II oraz w grupie Setek. Można powiedzieć, że w trakcie regat „Poloneza" odbędą pierwsze mistrzostwa polski samotników w klasie Setka, jedna z nich wystartuje w grupach dwuosobowych.
W tegorocznej edycji wystartuje spora grupa innych dużych jachtów: znany 50 stopowy jacht regatowy s/y Fujimo, 45 stopowy s/y Filmar IV.
Po raz piąty od reaktywacji wystartują jedni z najbardziej doświadczonych uczestników: Sławomir Turniak na jachcie Truxa, Henryk Kałuża na jachcie Harry i Cezary Szymański tym razem w dwójce na jachcie Fried Scampi.
Głównym motywem przewodnim Baltic Polonez Cup 2014 jest hasło: Baltic Polonez Cup Race - All Generation Sailors Race. Jest to podkreślenie udziału w naszej imprezie wszystkich pokoleń żeglarzy morskich i oceanicznych, wzór i kolor statuetki 2014 będzie ściśle związany z hasłem przewodnim.
Ambasadorami Baltic Polonez Cup i zarazem reprezentantami wszystkich pokoleń żeglarzy oceanicznych zostali: Kpt. Krzysztof Baranowski, Zbigniew Gutkowski i Szymon Kuczyński, wszyscy trzej wystartują w tegorocznej imprezie.
Zapraszamy do kibicowania, dostępny będzie jak co roku Satelitarny Tracking Online dzięki któremu będzie można oglądać pozycje jachtów online - www.regaty-poloneza.pl , aktualne listy startowe dostępne są na stronie imprezy.
Baltic Single & Double Handed Polonez Cup Race - pełnomorska prestiżowa impreza żeglarska w rejonie Bałtyku skupiająca najlepszych żeglarzy z Polski i zagranicy. Jej historia rozpoczęła się w 1973r od prywatnego wyścigu dwóch utytułowanych żeglarzy K. Jaworskiego i J. Siudego, reaktywowana przez K. Krygiera w 2010r po 27 letniej przerwie, pierwsza w rejonie Bałtyku korzysta z Satelitarnego Trackingu jachtów online pozwalającego obserwować pozycje jachtów w trakcie wyścigu. Nagrodą główną jest historyczny „Puchar Poloneza" nazwany tak dla upamiętnienia zakończenia rejsu dookoła świata przez kpt. Krzysztofa Baranowskiego na jachcie Polonez. W roku 2014 kpt. Baranowski po 40 latach przerwy ponownie pojawi się na jachcie Polonez jako gość honorowy na starcie imprezy. Listy startowe do edycji 2014 zostały zamknięte w połowie marca, do tegorocznej imprezy zgłoszonych jest 85 jachtów i ponad 100 uczestników. Zbigniew Gutkowski na jachcie Energa jest posiadaczem bezwzględnego rekordu przepłynięcia trasy regat w grupach single handed z czasem: 14h:43m:00s Listy startowe, harmonogram i szczegóły dostępne są na stronie regat: www.regaty-poloneza.pl, www.polonezcup.com.


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek