168 dni
12H 6M 32S

Wydarzenia wszystkie

luty »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

NEWS
26.03.14
« POWRÓT

„Dziewczyny na pokład !" - damska załoga płynie na Islandię


Już w maju Zew Oceanu znowu ruszy w drogę. Po zakończonym 2013 roku rejsie łupinką przez Atlantyk Szymon Kuczyński i Dobrochna Nowak wypływają na Islandię. Tym razem jednak oddzielnie. Szymon popłynie samotnie na 5 metrowej Lilla My, natomiast Brożka poprowadzi Maxusa 22 z damską załogą. Można powiedzieć, że będzie to najmniejszy Polski rejs na zimne wody.
Wyprawa ta ma dwa cele. Pierwszym z nich jest promowanie polskich żeglujących kobiet - stąd nazwa damskiej wyprawy „Dziewczyny na pokład!". Po raz kolejny Zew Oceanu będzie też promować pływanie małymi jachtami. Dziewczyny w swoim rejsie sprawdzą jacht i zastosowania na nim rozwiązania przed rejsem Maxus Solo Around. Dzięki tym uwagom będzie można zwiększyć ergonomię jachtu przed 1,5 rocznym rejsem dookoła świata, który rozpocznie się na nim w listopadzie tego roku.
Rejs wyruszy z zachodniego wybrzeża - Świnoujścia lub Szczecina w połowie maja. Dokładny termin oczywiście zależeć będzie od warunków pogodowych. Pierwszym planowanym portem jest Kopenhaga, następnie jachty popłyną przez cieśniny Skagerrak i Kattegat do Norwegii. Tam rozważane są postoje w Kristiansand, Stavanger i Bergen. Stamtąd rozpocznie się odcinek do Szetlandów. Później planowany jest postój na Wyspach Owczych w Thorshavn skąd dziewczyny i Szymon pożeglują do wschodnich wybrzeży Islandii. Dalszy plan uzależniony jest od czasu w którym jachtu dotrą do zimnej wyspy.
Damską załogę poprowadzi Dobrochna Nowak, której na całej trasie na Islandię towarzyszyć jej będzie Kaśka Sałaban - związana obecnie z żaglowcem Fryderyk Chopin i programem „Niebieska Szkoła". Obie dziewczyny pochodzą z żeglarskich rodzin i można powiedzieć, że wychowywały się na wodzie. W wyprawie wezmą udział również inne żeglujące dziewczyny. Szczegóły powrotu są właśnie ustalane.
Zew Oceanu już od dwóch lat działa na rzecz propagowania żeglarstwa dostępnego dla wszystkich. Pierwszą wyprawą udało im się zainspirować wiele osób do budowy swoich jachtów i ruszenia na „własne oceany". Teraz czas aby pokazać kobietom, że morze nie rozróżnia płci.
Dobrochna i Kaśka zdecydowały się na nowatorski sposób zdobywania brakujących funduszy na rejs jakim jest finansowanie społecznościowe (ang. crowdfounding) za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl. Idea polega na tym, że każda osoba której podoba się projekt może wpłacić dowolną kwotę na konto wyprawy. W zamian przygotowane są ciekawe upominki m.in. pocztówki z rejsu, koszulki, torby, wyjątkowe zdjęcia. Jest też propozycja dla osób które chciałaby zareklamować swoją firmę. Wsparcie wyprawy nastąpi po osiągnięciu określonej kwoty minimalnej lub większej. Natomiast jeśli nie uda się jej zebrać wtedy wszystkie wpłaty zostają zwrócone do darczyńców. Zapraszamy na stronę gdzie można zobaczyć filmik w którym dziewczyny przedstawiają swój projekt: https://polakpotrafi.pl/projekt/dziewczyny-na-poklad


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek