139 dni
19H 12M 43S

Wydarzenia wszystkie

marzec »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

NEWS
12.03.13
« POWRÓT

Mamy miejsce pod maszt Maciejewicza! - Marina Club miejscem nowej lokalizacji?


Mamy miejsce pod maszt Maciejewicza!

- Jestem zdecydowany bezpłatnie użyczyć miastu teren pod maszt Maciejewicza w świetnej lokalizacji  - sercu szczecińskiego żeglarstwa - mówi Marcin Raubo, młody szczeciński przedsiębiorca, właściciel przystani jachtowej Marina'Club .

Marcin Raubo złożył wczoraj do Urzędu Marszałkowskiego i Muzeum Narodowego oświadczenie o gotowości przyjęcia masztu na teren swojej mariny nad Jeziorem Dąbie.

- Jeżeli w Szczecinie brakuje odpowiedniego miejsca pod maszt Konstantego Maciejewicza, chętnie pomogę. Na przystani Marina'Club jest on bardzo mile widziany! Maszt może u nas stanąć zaraz po koniecznej renowacji - mówi Marcin Raubo.  - Teren użyczę bezpłatnie - dodaje.

Marina'Club  jest jednym z turystycznych portów Zachodniopomorskiego Szlaku Turystycznego. Przystań zlokalizowana jest przy ul. Przestrzennej 7, w centrum szczecińskich przystani jachtowych, klubów żeglarskich oraz ośrodków szkoleniowych. To tu przez cały sezon odbywają się regaty, a szczecińscy żeglarze cumują swoje jachty. To tu bije serce współczesnego żeglarstwa, zatem maszt byłby w odpowiednim dla siebie otoczeniu.

Marcin Raubo, właściciel Marina'Club, gotów jest w każdej chwili przyjąć maszt K. Maciejewicza na teren przystani, a z kapitanem wiążę go już podstawówka. - Patronem mojej szkoły podstawowej był Kapitan Konstanty Maciejewicz, człowiek wybitny, który życie poświęcił morzu, szkolnictwu morskiemu i budowaniu naszej tożsamości nad Bałtykiem. Chciałbym aby maszt Maciejewicza witał rejsy i wyprawy, a teren na przystani który oferuje, jest świetną ku temu lokalizacją.    

Raubo studiował w Londynie, gdzie mógł z powodzeniem zostać. Wrócił jednak do Szczecina i od razu przystąpił do intensywnej pracy, nie tylko z myślą o korzyściach finansowych, ale też z dbałością o tradycję. Odrestaurował jeden z najstarszych jachtów regatowych w Polsce s/y Rozpiór z 1935 roku, który od 30 lat niszczał w hangarze, a teraz z dumą cumuje przy kei.  Obecnie, wraz z  ekipa szkutniczą Marina'Club, stanął do przetargu renowacji jachtu kupionego przez premiera Cyrankiewicza w latach 60-tych.  W styczniu 2013' zakończył adaptacje stuletniego hangaru lotniczego i otworzył w nim nowoczesny klub sportowy Marina Sport.

 - Maszt Maciejewicza mógłby stanąć w swoim naturalnym środowisku. Mógłby witać i żegnać żeglarzy. Mamy nadzieję, że nie zniknie na zawsze, zapomniany i zniszczały... - mówi Raubo.


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek