65 dni
23H 15M 33S
NEWS
09.05.20
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Zmiany w regulaminie Kolegium Sędziów i nowy Regulamin sędziego sportowego PZŻ


Kolegium Sędziów PZŻ wprowadziło nowe regulacje dotyczące pracy sędziów w żeglarstwie.

Wprowadzone zmiany mają przede wszystkim na celu zapewnienie przejrzystości regulaminom i lepsze dostosowanie ich do rzeczywistości.

- Do tej pory sędziów żeglarskich PZŻ obowiązywał jedynie Regulamin Kolegium Sędziów oraz inne zapisy, zawarte w wielu uchwałach, co powodowało niepotrzebne rozproszenie. Zebraliśmy więc wszystkie te regulacje w dwa dokumenty. Uaktualniony Regulamin Kolegium Sędziów oraz nowy Regulamin Sędziego Sportowego PZŻ determinują jak można zostać sędzią, jakie są wymagania na poszczególne klasy sędziowskie oraz jakie mamy zobowiązania i prawa. Zawarliśmy tu zmiany dotyczące egzaminów, zarówno na klasę drugą, jak również wymogów odnośnie podwyższania uprawnień. Pojawiło się też kilka zmian określających funkcje pełnione podczas regat w odniesieniu do posiadanej klasy i specjalizacji sędziowskiej - komentuje Ewa Jodłowska, przewodnicząca Kolegium Sędziów.

Wśród wprowadzonych zmian znalazły się także wymogi dotyczące weryfikacji licencji.

- Zależy nam na tym, aby sędziowie byli wdrożeni w proces ciągłego poszerzania wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności, stąd niektóre trochę wyższe wymagania, które w naszej ocenie lepiej odpowiadają rzeczywistości w której przychodzi nam sędziować. Wierzymy, że dzięki wszystkim wprowadzonym zmianom zunifikujemy procesy, ujednolicimy standardy, a co za tym idzie, podniesiemy jakość sędziowania, a wszystko to w trosce o zawodników - dodała Ewa Jodłowska.

 

Załączniki:
regulamin-kolegium-sedziow-pzz
regulamin-sedziego-sportowego-pzz« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek