166 dni
7H 59M 33S
NEWS
23.02.20
- Sailnews Polska
« POWRÓT

9 -ty pokaz filmów żeglarskich JachtFilm w Szczecinie


22 lutego godzina 11:00 w Sali Polskiego Radia Szczecin odbył się 9 pokaz filmów żeglarskich Jachtfilm w Szczecinie.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałą dawkę emocji żeglarskich. 

PROGRAM:

Foto Tytuł Link
BLOK 1 - godz. 11.00 - 15.30
Pod gwiazdami Północy / Francja / 2008 / 52 minuty >>
Zagubieni / Australia / 2009 / 56 minut >>
Age of Sail / USA / 2018 / 13 minut >>
Kapitan / Polska / 2019 / 50 minut >>
BLOK 2 - godz. 17.00 - ok. 21.00
Maiden / Wielka Brytania / 2018 / 97 minut >>
Normalni kolesie / Polska / 2019 / 55 minut >>

Celem festiwalu jest prezentacja najlepszych filmów o tematyce marynistycznej. Motywem przewodnim wydarzenia jest żeglarstwo i jego różnorodność. Pokazujemy prawdziwych bohaterów i zdarzenia,  które faktycznie miały miejsce. Emocje, które towarzyszą bohaterom są uniwersalne. Filmy o spełnianiu marzeń,  pokonywaniu codziennych przeszkód i słabości, dojrzewaniu, woli walki i przetrwania. Wszystko z wodą i żaglami w tle.

W programie najnowszej edycji festiwalu znajdzie się 6 najciekawszych filmów z całego świata.
JachtFilm w  Szczecinie rozpocznie pokaz pięknego filmu pt. „Pod gwiazdami Północy”. Jest  to historia francuskiej rodziny, która swój rodziny azyl odnalazła na wmarzniętym w lód jachcie u wybrzeży Spitsbergenu.

Filmem, na który chcemy  szczególnie zwrócić uwagę jest australijski obraz „Zagubieni”.  Opowiada o australijskim żeglarzu Jesse Martin i jego przyjaciołach. Jesse  jest najmłodszym nastolatkiem  w historii ( 18 lat ) który opłynął samotnie świat non stop jachtem żaglowym. Będąc u szczytu sławy postanowił zrealizować kolejny wielki projekt żeglarski, który niestety skończył wielką karierę młodego żeglarza i celebryty. „Zagubieni”  to film o  bolesnym dojrzewaniu i wchodzeniu w trudny i jakże inny od własnych marzeń świat ludzi dorosłych.

Wielką atrakcją będzie pokaz znanego już z polskich kin filmu pt. „Maiden”.  Niewiarygodna historia młodej dziewczyny  Tracy Edwars, która postanawia wystartować z całkowicie żeńską załogą w wokółziemskich regatach dookoła świata w 1998 rok. Film o wielkiej ambicji, determinacji i pokonywaniu społecznych barier przez grupę młodych dziewcząt. Inspirujący, który zostawia mocny ślad w głowach widzów. 

Pokażemy też opowiadającą o przemijaniu ery klasycznych żaglowców piękną animację zrealizowaną przez Google pt. „Wiek żagli”. Po raz pierwszy w historii festiwalu odbędą się jednocześnie pokazy dwóch nowych polskich filmów.
Pierwszy z nich to „Kapitan”, poświęcony osobie Krzysztofa Baranowskiego. Jest to obserwacyjny dokument zrealizowany przez gdyńskiego reżysera Kryspina Plutę. Autor przez prawie trzy lata towarzyszył kapitanowi Baranowskiemu w jego codziennych życiowych sprawach. Film pokazuje zmagania kapitana z ostatnim wielkim projektem żeglarskim, jaki chce zrealizować. Opowiada także, jak żeglarskie cele stają się mniej ważne w obliczu wyzwań rodzinnego życia.

Druga film to „Normalni kolesie” o grupie zapaleńców, którzy postanawiają zbudować niewielki drewniany jacht  by na nim uczestniczyć w regatach „Setką przez Atlantyk”. Świetnie zrealizowany film pokazujący historię „normalnych ludzi” mających wielkie marzenia, za które czasem wypada zapłacić bardzo wysoką cenę…

Festiwal JachtFilm jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce, oraz jedną z nielicznych na świecie. Jest  unikalną okazją do zobaczenia większości z prezentowanych filmów. Wszystkie filmy zagraniczne pokazywane są w wersji z polskimi napisami.

 

Organizatorem festiwalu jest JachtFilm. Sponsorami tegorocznej edycji jest Marina Developer, Off Marina oraz armator żaglowca Fryderyk Chopin – firma 3 Oceans. Partnerami wydarzenia  są: Centrum Żeglarskie, Yacht Klub Polski Szczecin i Wydawnictwo Nautica.


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek