366 dni
17H 11M 45S
NEWS
12.12.19
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Prelekcja:"RATOWNICTWO ŻEGLARZY I ICH JACHTÓW NA MORZACH I OCEANACH ŚWIATA" - Zapraszamy


ZAPRASZAY wraz z Prezeską Klubu Kapitanów Jachtowych na:

PRELEKCJĘ KAPITANA ŻEGLUGI WIELKIEJ, PILOTA MORSKIEGO , INŻYNIERA WŁODZIMIERZA GRYCNERA PT "RATOWNICTWO ŻEGLARZY I ICH JACHTÓW NA MORZACH I OCEANACH ŚWIATA."
Prezes Klubu Kapitanów Jachtowych
Urszula Teodorczyk

Sobota 14 grudnia 2019 roku

Tawerna J.K. Azs w Szczecinie

Godzina 12:00

Oto fragment listu napisanego do mnie przez Kapitana W.Grycnera który może dac przedsmak czekających nas morskich opowieści !

"Droga Pani Kapitan!
Prosiłaś, żebym napisał coś o moim ratownictwie. Niektóre moje ratownictwa opisałem w moich książkach, ale nie wszystkie.

1/ W 1980 r na m/s Care" wyratowaliśmy samotną żeglarkę Judy Lawson, która brała udział w regatach samotników "Ostar 1980". Tonący jacht ze złamanym masztem wyciągnąłem w sztormowej pogodzie dźwigiem na burtę (kierowałem akcją), a żeglarkę zawieźliśmy do Gibraltaru. Jacht po drodze wyremontowaliśmy i zwodowaliśmy w Gibraltarze. Judy była dziennikarką Observera i nagrywała filmy, które potem leciały w USA. Wielokrotnie w USA witano mnie potem entuzjastycznie z tego powodu.
2.W 1987 r na m/s "Powstaniec Listopadowy"( będąc kapitanem) uratowaliśmy w sztormowej pogodzie jacht trimaran cieknący i ze złamanym masztem z francuskimi trzema załogantami.
3/ 17 stycznia 1998r (będąc kapitanem) na m/s "Lake Mead" z polską załogą wyratowaliśmy samotnego żeglarza Horst Scholz na Zatoce Meksykańskiej, a Jego pełen wody jacht ze złamanym masztem utonął przy naszej burcie- to ratownictwo opisałem też w mojej książce "Życie marynarskie" -"Samotny żeglarz". .............

#portalzeglarski
#sailportal
#PomorzeZachodnie
#społecznik
#ProgramSpołecznik
#KARR

#kkj

#Grycner« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek