370 dni
11H 54M 30S
NEWS
25.09.19
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Finał Pucharu Polski 505 w Szczecinie


Już za dwa tygodnie w Szczecinie odbędą się ostatnie w tym roku regaty Klasy 505. Będzie to także finał Pucharu Polski 2019.
W ostatni weekend września, w Szczecinie na jeziorze Dąbie, zostaną rozegrane finałowe regaty Pucharu Polski Klasy 505. Organizatorem zawodów jest Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 oraz Centrum Żeglarskie.
Otwarcie sezonu zgodnie z tradycją miało miejsce w Gdyni w drugiej połowie maja. W kolejnych miesiącach regaty były rozgrywane w Górkach Zachodnich w Gdaosku oraz w Pucku. Następnie regaty przeniosły się do Ustki i Dziwnowa. W Dziwnowie odbyły się równocześnie Mistrzostwa Polski. Ostatnią imprezą zaliczaną do pucharowej klasyfikacji generalnej będą regaty rozegrane na akwenie w Szczecinie.
Tegoroczna edycja Pucharu Polski składała się z sześciu żeglarskich imprez zorganizowanych w kilku miastach zlokalizowanych na polskim wybrzeżu. Ideą, która przyświecała nam przed rozpoczęciem tego sezonu było umożliwienie zawodnikom jak najczęstszego ścigania się na akwenach morskich.
W ubiegłym sezonie łącznie sklasyfikowanych zostało czterdzieści załóg. Najlepiej poradzili sobie wówczas Mateusz Jura i Bartosz Chroł z AZS SGH Warszawa gromadząc największą liczbę punktów, a ich nazwiska tradycyjnie zostały wygrawerowane na pucharze, upamiętniając to osiągnięcie.
"To już niestety ostatnie regaty w tym sezonie, ale nie zwalniamy tempa po Mistrzostwach Polsk rozegranych na początku miesiąca w Dziwnowie. Cieszy nas, że stale utrzymuje się wysoka frekwencja, ale co ważniejsze, że poziom uczestników rośnie z każdymi regatami" - powiedział Wojciech Kasprzyk, prezes Polskiego Stowarzyszenia Klasy 505 - „Był to bardzo
udany sezon dla naszego Stowarzyszenia i powoli rozpoczynamy już przygotowania do
przyszłego roku".
Kto w tym roku zdobędzie to trofeum? Będzie to wiadomo już niebawem bo w przyszły weekend. Relacje na żywo, aktualną klasyfikację, fotogalerie oraz wywiady z zawodnikami będzie można zobaczyd na profilu https://www.facebook.com/505Polska/
#portalzeglarski
#sailportal
#PomorzeZachodnie
#społecznik
#ProgramSpołecznik
#KARR


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek