82 dni
9H 43M 39S
NEWS
05.03.19
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Hot Spring Bay nad Jez. Dąbie w Szczecinie - powstaje marina, hotel i apartamentowiec


Na południowym brzegu jeziora Dąbie powstanie nowoczesny kompleks turystyczno-rekreacyjny, 

Kompleks będzie nosił nazwę Hot Spring Bay, czyli Zatoka Gorących Źródeł przy ulicy Portowej. Nazwa pochodzi od znajdujących się w tej części Szczecina gorących źródeł. Na głębokości około 2 kilometrów woda osiąga temperaturę około 70-75 stopni.

Do dyspozycji gości hotelowych oraz mieszkańców apartamentowca będzie trzypoziomowy parking na 888 miejsc.Hotel Maritim ma być gotowy za trzy lata.

Historia tej inwestycji jest bardzo długa i sięga roku 2006, gdy firma Tian Yu kupiła dwuhektarową działkę nad jeziorem Dąbie, w sąsiedztwie Harcerskiego Ośrodka Morskiego.

Nad jeziorem Dąbie powstanie marina na blisko 200 jachtów. Jej budowa zakończy się najszybciej, bo do końca bieżącego roku. Inwestycja warta ponad 12 milionów otrzymała dofinansowanie od marszałka województwa w kwocie 4,8 mln zł.

Przez wiele lat działo się raczej niewiele, aż do 9 marca, gdy na targach ITB w Berlinie podpisana została umowa z siecią hoteli Maritim.

W pięciogwiazdkowym hotelu znajdzie się 458 pokoi, centrum konferencyjne oraz część gastronomiczna i wypoczynkowa. Bedzie to pierwszy hotel Maritim w Polsce. Sieć istnieje od 1969 roku i posiada hotele m.in. w Niemczech, Egipcie oraz Hiszpanii.

Obok hotelu powstanie 17-piętrowy apartamentowiec "Spinaker". Znajdzie się w nim 266 apartamentów o powierzchni od 45 do 80 metrów kwadratowych.

Użytkowa powierzchnia osiemnastokondygnacyjnej zabudowy apartamentowej ma wynosić 69 tys. metrów kwadratowych, z czego największą część zajmują mieszkania - 21 tys. metrów kwadratowych, których jest 266. Niedaleko znajdują się budynek Miernicza 24-26 i Osiedle Aquarius oraz będzie stał kompleks Kąpielisko Dąbie.

INFORMACJE DODATKOWE

  • kompleks składa się z pięciogwiazdkowego hotelu Martim o wysokości 7 kondygnacji oraz 17-piętrowego apartamentowca Spinaker
  • lokale mieszkalne w apartamentowcu mają metraże od 45 do 80 metrów kwadratowych
  • hotel i apartamentowiec połączone są podziemnym parkingiem , a całość ogrzewana wodami termalnymi
  • hotel Maritim, oprócz pokoi hotelowych, oferuje centrum konferencyjne na 1500 osób oraz m.in. windę wielkogabarytową umożliwiająca transport samochodów
  • kompleks posiada marinę
  • w apartamentowcu Spinaker znajdują się dwie restauracje - na parterze i na 17. piętrz


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Skomentuj powyższy artykuł

  Aby dodać komentarz, zaloguj się
Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek