83 dni
20H 58M 8S
NEWS
24.01.19
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Pomosty „Cztery Szkielety" na Jez. Dąbie czekają na kajakarzy


Zakończyła się budowa zespołu przyrodniczo-rekreacyjnego „Przylądek Czterech Szkieletów" na terenie Sadlińskich Łęgów w Dąbiu. Pięć nowych zakątków wodnych czeka już na kajakarzy.

Szkoda tylko, że nie pomyślano w ramach tych inwestycji o żeglarzach, można było przystosować te miejsca do postoju jachtów. (wydłużenie pomostów lub pogłębienie akwenu w rejonie pomostów)

W ramach inwestycji powstało pięć zakątków: Zakątek Jeziorna, Zakątek Płońska Kępa, Zakątek Sadlińskie Łęgi, Zakątek Trzebuskie Łęgi i Zakątek Chełszcząca.

Zakątek Jeziorna - zlokalizowany na terenie Sadlińskich Łęgów w rejonie ul. Jeziornej, ok. 200m od ujścia strugi Chełszcząca do jeziora Dąbie. Przeznaczony zarówno dla kajakarzy jak i użytkowników ścieżek rowerowo - rolkowych. Mogą przy nim cumować 4 kajaki.

Zakątek Płońska Kępa - zlokalizowany w części wodnej, przybrzeżnej cypla Płońska Kępa. Niedostępny od strony lądowej. Przeznaczony dla użytkowników małych jednostek pływających - głównie dla kajakarzy.

Elementy wyposażenia zakątka:

pomost cumowniczy usytuowany prostopadle do nurtu wody,
zadaszony stół z siedziskami,
tablica informacyjna, tablica pamiątkowa, oznakowanie nawigacyjno-informacyjne,
drabinka zejściowa do wody,
Może przy nim cumować 8 kajaków.

Zakątek Sadlińskie Łęgi - zlokalizowany w części przybrzeżnej jeziora Dąbie, najdalej na północ wysuniętego cypla Sadlińskie Łęgi. Niedostępny od strony lądowej. Przeznaczony dla użytkowników bardzo małych jednostek pływających - kajakarzy.

Elementy wyposażenia zakątka:

pomost cumowniczy usytuowany prostopadle do nurtu wody ,
pomost dojściowy,
pomost rekreacyjny,
zadaszony stół z siedziskami,
tablica informacyjna, tablica pamiątkowa, oznakowanie nawigacyjno-informacyjne.
drabinka zejściowa do wody.
Zakątek przeznaczony do cumowania do 8 kajaków.

Zakątek Trzebuskie Łęgi - zlokalizowany w części północnej rejonu Sadlińskich Łęgów, nieopodal granicy administracyjnej miasta Szczecin z gminą Goleniów. Przeznaczony zarówno dla kajakarzy jak i użytkowników ścieżek rowerowo - rolkowych. Może przy nim cumować 8 kajaków.

Zakątek Chełszcząca - zlokalizowany na terenie Sadlińskich Łęgów w rejonie wału przeciwpowodziowego, ok. 200m ma północ od ujścia do jeziora Dąbie strugi Chełszcząca. Przeznaczony będzie zarówno dla kajakarzy jak i użytkowników ścieżek rowerowych. Może przy nim cumować 8 kajaków.

Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych RUSIECKI, odpowiedzialne za przygotowanie projektu i realizację prac budowlanych. Koszt prac to 1 871 951,65 zł.

Projekt pn. „Zespół przyrodniczo-rekreacyjny "Przylądek Czterech Szkieletów" był współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Wysokość dofinansowania to 500 000 zł.

 

Autor: Materiały MIasta Szczecin


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek