PortalZeglarski.com
144 dni
0H 33M 11S
NEWS
05.01.19
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Trzecie Nagrody Zeglarskie Szczecina


Nagrody Zeglarskie Szczecina dedykowane sa osobom i instytucjom szczególnie zwiazanym z zeglarstwem.
Zwracamy sie do Panstwa z prosba o zgłaszanie kandydatur, sposród których kapituła wybierze 11 laureatów.
Zgłoszenia beda trwały od 10 stycznia do 15 lutego.
Kandydatów do nagród zgłaszac moga:
• mieszkańcy Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i Pomorza Przedniego, a w przypadku Nagrody imienia kapitana Ludomira Mączki, także mieszkańcy całej Polski;
• Członkowie Kapituły;
• instytucje publiczne, związki, stowarzyszenia, fundacje, organizacje i kluby żeglarskie.
Odpowiednie formularze zgłoszeniowe znajdziecie Państwo na stronie internetowej Nagród Żeglarskich: www.nagrodyzeglarskie.szczecin.pl
Spośród nadesłanych drogą mailową kandydatur wyłonieni zostaną nominowani do poszczególnych wyróżnień. W przypadku zgłoszenia kandydatury członka Kapituły do jednej z Nagród, zostanie on wyłączony z prac Kapituły dotyczących tego wyróżnienia. Laureatów poznamy podczas uroczystej Gali Żeglarskiej zaplanowanej na 30 marca 2019 r.
1. NAGRODE IMIENIA KAPITANA LUDOMIRA MACZKI może otrzymać żeglarz z terytorium Polski, Pomorza Przedniego i polonijny. Nagroda może zostać przyznana za:
• nieprzeciętne osiągnięcie żeglarskie, które miało miejsce w ciągu dwóch minionych lat poprzedzających przyznanie Nagrody;
• dokonania związane z kulturą morską (za które uznaje się między innymi: wyreżyserowanie filmu; napisanie książki o
tematyce żeglarskiej/ morskiej; prowadzenie działalności publicystycznej lub propagowanie kultury marynistycznej, w czasie nie krótszym niż 15 lat);
• za całokształt działalności w dziedzinie żeglarstwa osób, które prowadziły co najmniej 20-letnią, wybitną aktywność w
tej dziedzinie. Laureat Nagrody im. kapitana Ludomira Mączki otrzymuje: rzeźbę - statuetkę LUDOMIRA oraz 10.000 PLN netto ufundowane przez Gminę Miasto Szczecin. Imię i nazwisko laureata umieszczenie zostanie na tablicy informacyjnej w szczecińskiej Alei Żeglarzy.
2. REJS ROKU  NAGRODA IMIENIA WYSZAKA, przyznawana jest kapitanowi (sternikowi) wybitnego rejsu, który
zakończył się w roku poprzedzającym rozdanie Nagród i był związany z Pomorzem Zachodnim lub Przednim (osobą kapitana lub jachtem z załogą złożoną w większości z żeglarzy mieszkających na Pomorzu Zachodnim). Fundatorem Nagrody jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.
W tym roku do grona kategorii, w których Prezydent Miasta Szczecin (na rekomendację członków Kapituły) będzie mógł przyznać nagrody dodaliśmy jeszcze jedną - Trener Roku - Nagroda imienia Teodora Czarneckiego. Łącznie można przesyłać zgłoszenia aż do 11 kategorii: Ustanowienie Nagród Żeglarskich Szczecina stanowi podkreślenie charakteru stolicy Pomorza Zachodniego jako miasta związanego z wodą, żeglarstwem i gospodarką morską, co znajduje swoje odzwierciedlenie w strategii marki Szczecin Floating Garden 2050.
3. ZEGLARZ ROKU - Nagroda przyznawana jest żeglarzowi z Pomorza Zachodniego lub Przedniego za szczególne osiągnięcia związane z żeglarstwem. Fundatorem Nagrody jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.
4. REGATOWIEC ROKU  NAGRODA IMIENIA KAPITANA KAZIMIERZA KUBY JAWORSKIEGO przyznawana jest żeglarzowi regatowemu lub trenerowi regatowemu z Pomorza Zachodniego, który osiągnął nieprzeciętne sukcesy w
żeglarstwie wyczynowym.
5. POPULARYZATOR ZEGLARSTWA  NAGRODA IMIENIA KAPITANA KAZIMIERZA HASKI przyznawana jest osobie, która popularyzuje żeglarstwo na terenie Szczecina, Pomorza Zachodniego lub Pomorza Przedniego, w czasie nie krótszym niż 10 lat.
6. NAGRODA KOTA UMBRIAGI. Nagroda stanowi wyróżnienie przyznawane za znaczące osiągnięcia na polu żeglarstwa lub jego popularyzację. Przeznaczono ją dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat oraz placówek oświatowych Pomorza Zachodniego i innych podmiotów prawnych, krzewiących żeglarstwo wśród dzieci.
7. NAGRODA KULTURALNA ZEGLARSKIEGO SZCZECINA przyznawana jest osobom fizycznym i prawnym, organizacjom, stowarzyszeniom, fundacjom, instytucjom oraz innym podmiotom za działalność artystyczną lub kulturalną o tematyce morskiej (wodnej, żeglarskiej) o szczególnym znaczeniu dla Szczecina lub Pomorza Zachodniego.
8. WYDARZENIE ZEGLARSKIE jest Nagrodą, którą wyróżnia się organizatora: regat, uroczystości, imprez, koncertów, festiwali, wystaw o tematyce żeglarskiej lub innych nieprzeciętnych wydarzeń z nimi związanych, które zostały zorganizowane na terenie Szczecina lub Pomorza Zachodniego.
9. MŁODY ZEGLARZ ROKU. Nagroda przyznawana jest okazjonalnie nie częściej niż raz w roku, dla żeglarza w wieku od 14 do 23 lat - mieszkańca Pomorza Zachodniego, który wyróżnił się w czasie regat lub rejsu postawą, zachowaniem godnym naśladowania lub nieprzeciętnym czynem, a jego wyróżnienie jest godne uhonorowania.
10. TRENER ROKU  NAGRODA IMIENIA TEODORA CZARNECKIEGO. Nagroda przyznawana jest osobie, będącej mieszkańcem Pomorza Zachodniego lub Pomorza Przedniego, która wyróżnia się pasją oraz zaangażowaniem w edukację początkujących żeglarzy
11. ZEGLARSKA NAGRODA SPECJALNA. Nagroda przyznawana osobie, organizacji lub instytucji, za działalność związaną z żeglarstwem, wodą lub marynistyką, nie kwalifikującej się do przyznania wyżej opisanych nagród.
www.nagrodyzeglarskie.szczecin.pl
Nagrody opisane w punktach 1 - 8 i 10 przyznawane będą co roku, z zastrzeżeniem, że w razie braku zgłoszeń kandydatur do poszczególnych Nagród lub gdy zgłoszone kandydatury nie będą licowały z prestiżem Nagród Żeglarskich Szczecina członkowie Kapituły będą mogli odstąpić od przyznania wyróżnienia w danej kategorii. Nagrody z punktów 9 i 11 będą przyznawane okazjonalnie.
Zachecamy srodowisko zeglarskie do zgłaszania kandydatur do poszczególnych Nagród!

Załączniki:
Zgłoszenia do nagrody Kpt. Ludomira Mączki
Zgłoszenia do nagród Żeglarskich Szczecina« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Skomentuj powyższy artykuł

  Aby dodać komentarz, zaloguj się
Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek