NEWS
29.12.14
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Szopka Bożonarodzeniowa?: spór PZŻ - COŻ w Trzebieży trwa ....


Niestety dalej trwa spór o najbardziej znany żeglarski historyczny ośrodek szkoleniowy w Polsce: Centralny Ośrodek Żeglarstwa im. Andrzeja Benesza w Trzebieży.
Otrzymaliśmy informację że 22 grudnia przedstawiciele PZŻ wyprosili z terenu ośrodka wszystkich pracowników spółki zarządzającej i zabronili im wstępu. Korespondencja pomiędzy oboma podmiotami prowadzona jest przez prawników. W dniu dzisiejszym 29 grudnia udało się pracownikom Spółki COŻ ponownie wrócić do biura.

Na terenie ośrodka widziano radiowozy Policji.
Spór trwa od lat i jest przedmiotem postępowania sądowego, a dotyczy umowy dzierżawy podpisanej pomiędzy PZŻ a spółką Centralny Ośrodek Żeglarstwa im. Andrzeja Benesza w Trzebieży.
Cóż COŻ nie ma szczęścia .... biorac pod uwagę lata przestoju i zaniedbań - ośrodek chyba przespał lata prosperity. Fundusze jakie były dostępne w ostatnich latach pozwoliły na rozwój większości marin dzięki Zachodniopomorskiemu Szlakowi Żeglarskiemu. Trzebież była jedną z niewielu marin która nie skorzystała z pomocy Funduszy Europejskich, jej majątek i flotylla jachtów ulega dalszej degradacji.
Kto jest winny latom zaniedbań? i co dalej z najbardziej rozpoznawalnym ośrodkiem żeglarstwa w Polsce?

Czy znajdzie się ktoś kto wyprowadzi w końcu ośrodek ze stanu marazmu?

Pracownicy biura podkreslają, że rezydenci mogą spać spokojnie - wszystkie umowy są ważne, jachty rezydentów są pod stałą ochroną.


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek