66 dni
6H 29M 42S
NEWS
24.03.19
- Sailnews Polska
« POWRÓT

Przelicznik regatowy NHC - fakty i mity, poradnik


Na ostatnim spotkaniu organizacyjnym dot. regat organizowanych w regionie zachodniopomorskim w sezonie 2019 przedstawiciel ZOZŻ A. Armiński zadeklarował dalszą promocję i wprowadzanie przelicznika NHC w zachodniopomorskich regatach. W kontekście formuły NHC A. Armiński przy okazji próbował na wspomnianym spotkaniu dyskredytować konkurencyjny i popularny od lat  przelicznik KWR, oraz przypuścił atak na bardzo popularne klasy otwarte.

Pan Andrzej, (jest nieformalnym administratorem tej formuły i sam jest autorem jej wprowadzania w zachodniopomorskim w 2013 roku.). Formuła ta bardzo dobrze sprawdzałą się w Regatach w Kazdą Środę - bo NHC jest stworzone włąśnie do przeliczania wyników w tego typu regatach. (choć przyznam że Regaty w Każdą Środę mogłyby funkcjonować w oparciu o standardowe formuły - NHC posiada bardzo kontrowersyjne właściwości podobne do taktycznej gry hazardowej w które nie chodzi o jak najszybsze wejście na metę)

Powyższe działania są mało zręczne biorąc pod uwagę że Pan Andrzej jako Vice Prezes ZOZŻ d/s żeglarstwa morskiego i turystyki odpowiada m.in. za regatowe żeglarstwo jachtó balastowych i to od jego decyzji zależy w jaki sposób te regaty będą rozgrywane. 

Przypominamy fakty i mity dotyczące tej kontrowersyjnej formuły stosowanej od czasu jej wprowadzenia bardzo często z pominięciem podstawowych zasad narzuconych przez twórcę RYA do klasyfikacji jachtów w NHC.

Martwi też fakt zmuszania uczestników do przeliczania według tego przelicznika przez organizatorów  bez możliwości dania im wyboru.

We wszystkich klasycznych regatach jachtów balastowych to uczestnicy decydują o wyborze klasy w jakiej startują, w przypadku wybranych imprez w których ZOZŻ promuje NHC - uczestnik jest przeliczany niezależnie od tego czy chce startować w NHC czy nie. Dla czego uczestnicy nie mają możliwości wyboru NHC? tylko są do niej zmuszani?

Prawdopodobnie większość z własnej woli nie wybrałoby startu w tej właśnie klasie.


Poniżej opis dotyczący formuły NHC na podstawie 6 lat jej stosowania i na podstawie konsultacji z jej twórcą czyly Brytyjskiego związku sportowego RYA

WIĘCEJ INFORMACJI O NHC KLIKNIJ TU 


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek