198 dni
14H 34M 41S
NEWS
22.02.13
- Sailnews Świat
« POWRÓT

Joanna Pajkowska wystartuje po raz drugi samotnie w OSTAR - aktualności od Andrzeja Armińskiego


Oto ciekawe plany żeglarskie Joanny Pajkowskiej, Andrzeja Armińskiego i Aleksandra Doby:

Najpierw popłyniemy moim katamaranem "Cabrio 2" z Teneryfy do Belem w Brazylii, gdzie obecnie znajduje się kajak "Olo". To ten kajak na którym Olek Doba przepłynął w 98 dni Atlantyk, z Dakaru do Fortalezy, z kontynentu Afryki  na kontynent Ameryki Południowej. Po tym bezprecedensowym rejsie Olek, niejako na deser, spłynął Amazonką, od podnóży Andów w Peru i zakończył wyprawę właśnie w Belem.

Liczymy na to, że uda nam się szybko załatwić w Belem procedury celne i załadować kajak na pokład katamaranu. Ciekawe w jakim stanie jest kajak pozostawiony w marinie na dwa lata. Przygotowaliśmy podstawy i uchwyty, aby kajak był pewnie zamocowny i nie doznał uszkodzeń w czasie rejsu.

A rejs będzie daleki. Najpierw na Antyle, zapewne na Gwadelupę. Stąd w połowie kwietnia zacznie się rejs powrotny przez Atlantyk do Francji. Na zachodnim wybrzeżu Francji, za jakieś trzy miesiące, kajak zostanie wyładowany z katamaranu i przewieziony na przyczepie do mojej stoczni w Szczecinie na remont.

Tymczasem katamaran popłynie do Plymouth w Anglii, gdzie 27 maja kpt. Asia Pajkowska wystartuje na "Cabrio 2" w transatlantyckich regatach samotnych żeglarzy OSTAR 2013. To już drugie regaty OSTAR dla Asi. W roku 2000 zajęła w nich czwarte miejsce.

Regaty OSTAR 2013 zakończą się w czerwcu w Newport, RI w USA. Latem katamaran Cabrio 2 wróci do Europy, na Morze Śródziemne, przepływając Atlantyk po raz czwarty w tym sezonie. 

Tymczasem we wrześniu wyremontowany kajak "Olo" zostanie zawieziony do Portugalii, skąd Olek Doba rozpocznie swój drugi transatlantycki rejs kajakowy z kontynentu na kontynent. Tym razem z Europy do Ameryki Północnej, a dokładniej na Florydę.

Takie oto mamy żeglarskie zamiary na ten sezon. Niezależnie od tego mam zbudować w tym roku kolejne katamarany i wdrożyć do seryjnej produkcji typoszereg jachtów Finn Flyer.

Za chwilę lądujemy na Teneryfie, gdzie czeka "Cabrio 2", nowy katamaran zbudowany w mojej stoczni cztery miesiące temu. Dwa dni przeznaczymy na zaprowiantowanie i przed weekendem powinniśmy być już w drodze do Mindelo na Wyspach Zielonego Przylądka. Prognoza pogody wygląda pomyślnie.

Pozdrawiamy serdecznie

Andrzej Armiński

Foto: Krzysztof Krygier


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek