REGATY POLONEZA KALENDARZ

marzec »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

NEWS
16.01.23
- Regaty Polonez Cup Sailnews
« POWRÓT

Nowe najdłuższe wyzwanie dla samotnych żeglarzy na Bałtyku: SOLO ABC - Albatros Baltic Challenge


SOLO ABC - Albatros Baltic Challenge
Czas podejmować decyzje, do startu pierwszego Solo ABC (Solo Albatros Baltic Challenge ) zostało mniej niż 12 tygodni. Kto ma ochotę wystartować w tym Trudnym Wyzwaniu - proszę przysyłać Zgłoszenia przez Messingera, lub mailem na kris@kmatuszewski.eu Pierwsze Zgłoszenie już jest, kto dołączy?

 


Wskazówki Solo ABC
Wyzwanie Solo ABC odbędzie się na zasadzie „dżentelmeńskiej", zgodnie z następującymi wskazówkami:
1. Skipperzy na podstawie własnego doświadczenia samodzielnie podejmują wszelkie decyzje i ponoszą całkowitą i wyłączną odpowiedzialność za stan i wyposażenie jachtu oraz sposób żeglowania.
2. Na morskich jachtach żaglowych o długości od 5m („Setki") do 10m (w tym wielokadłubowych).
3. SOLO - czyli jednoosobowo.
4. Start ze Świnoujścia* meta w Dziwnowie - w wypadku sztormu grożącego zamknięciem portu w Dziwnowie - alternatywne wejście do Świnoujścia, o czym decyduje Skipper.
5. Dozwolone przystanki.
6. Bez limitu czasu.
7. Siła ludzka jest jedynym dopuszczalnym napędem alternatywnym do napędu wiatru; dopuszczalne są na przykład wiosłowanie lub śrubkowanie.
8. Silniki mogą być zamontowane, ale używane wyłącznie do ładowania akumulatorów i zasilania urządzeń takich jak telefony komórkowe, systemy sterowania i nawigacji. Jedynymi wyjątkami od tego, w duchu Jester Challenge, byłoby unikanie nieuchronnej sytuacji „mayday", reagowanie na wezwanie pomocy od kolegi żeglarza lub przebywanie w granicach portu pośredniego portu na trasie. Kto użyje silnik do napędu, lub przyjmie holu z innego statku z napędem, wtedy o szczegółach po przybyciu poinformuje kolegów Challengers.
9. Wiek kapitana na starcie powyżej 18 lat.
10. Bez opłat.
11. Brak inspekcji.
12. Nie jest to warunek konieczny ale poważnie ZALECANE jest posiadanie na pokładzie czynnego komunikatora satelitarnego typu Garmin InReach z włączonym TRACKINGiem i wcześniejsze udostępnienia adresu/linku Inicjatorom, w celu monitorowania pozycji Uczestników i wymianie informacji.
• * Linia STARTu pomiędzy bojami torowymi „15" i „16" po godzinie 1200 01 Maja 2023. Wystartować należy w ciągu kolejnych 3 dób. Linia mety - przecięcie Lini Nawigacyjnej podejścia do Dziwnowa na N od boji „DZI", również idąc do Świnoujścia., każdy Skipper podejmuje samodzielnie decyzję, kiedy i czy wypłynąć oraz czy zakończyć Wyzwanie w Dziwnowie, czy też ze względów bezpieczeństwa w Świnoujściu; żaden „nie-komitet" nie będzie przekładał startu, np. ze względu na pogodę.
• Jedyną elementem biurokracji będzie akceptacja Oświadczenia Odpowiedzialności o pełnym i wyłącznym obowiązku kapitana-Skippera opieki nad sobą, osobami na jego utrzymaniu i mieniem podczas jego udziału w Wyzwaniu. Jacht powinien posiadać co najmniej ubezpieczenie OC.

 

Żródło i strona oficjalna wyzwania: KLIKNIJ


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek


Zamknij okno [x]

X