250 dni
15H 34M 46S

REGATY POLONEZA KALENDARZ

grudzień »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

NEWS
16.11.22
- Regaty Polonez Cup Sailnews
« POWRÓT

Klub Żeglarzy Samotników po raz kolejny używa w sposób nieuprawniony nazwy i logotypy bez zgody ich właścicieli


Fundacja Żeglarska Sailportal.pl  - autor reaktywacji i organizator oryginalnych Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza i właściciel nazwy w/w regat otrzymała odpowiedź Politechniki Morskiej w Szczecinie (dawniej Akademia Morska w Szczecinie) w sprawie wykorzystania nazwy i logotypu uczelni przez Klub Żeglarzy Samotników podczas promocji i organizacji "plagiatu" Regat Poloneza.

Z pisma Politechniki Morskiej w Szczecinie wynika że:

Klub Żeglarzy Samotników kolejny rok z rzędu w sposób nieuprawniony i bez zgody uczelni wykorzystuje nazwę i logotyp znanej szczecińskiej uczelni w celu uwiarygadniania swoich bezprawnych działań podczas organizacji plagiatu Regat Poloneza. W roku 2021 logotyp i nzwa uczelni sygnowane były w materiałach KŻS jako: "Współorganizator lub Partner w zależności od materiłów", w roku 2022 w materiałach KŻS logotyp i nazwa uczelni były sygnowane jako "Partner".

Już w roku 2021 dział Prawny i dział marketingu Akademii Morskiej przekazał Fundacji informację że logotyp i nazwa (wtedy Akademii Morskiej w Szczecinie) są używane przez KŻS w sposób nieuprawniony. Uczelnia zaprzeczyła, aby była współorganizatorem lub Partnerem w/w regat.

Przypomnijmy, że Fundacja Żeglarska Sailportal.pl jest w trakcie procedury rejestracji znaku towarowego "Bałtyckie Regaty Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza" i żaden inny podmiot od dwóch lat nie może bez zgody Fundacji używać nazwy tych regat. Pomimo sprzeciwu Fundacji Żeglarskiej Sailportal.pl KŻS nadal wykorzystuje nasz znak towarowy.

Ps. Fundacja Żeglarska Sailportal.pl  jako autor reaktywacji oryginalnych Regat Poloneza (2010r) i jako dysponent historycznego kultowego Pucharu Poloneza jest zmuszona do prowadzenia od dwóch lat działań prawnych w celu ochrony swoich praw do organizacji Regat Poloneza - działania te prowadzone są w stosunku do Klubu Żeglarzy Samotników jako organizacji i jej prezesa Sławomira Turniaka którzy bez naszej zgody i pomimo naszego zdecydowanego sprzeciwu - nadal używają nazwy naszych regat.

Będziemy informować o postępach tych działań.

Ps. w najbliższym czasie planujemy opublikować nazwy i logotypy podmiotów, które pomimo pełnej świadomości bezprawnych działań KŻS nadal wspierają i promują organizację przez KŻS plagiatu Regat Poloneza. 


Z wyrazami Szacunku:

Autor Reaktywacji Oryginalnych Regat Poloneza

Prezes Fundacji Żeglarskiej Sailportal.pl

Krzysztof Krygier


Poniżej fragment korespondencji pomiędzy Politechniką Morską w Szczecinie, a Fundacją Żeglarską Sailportal.pl.

 


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek


Zamknij okno [x]

X