66 dni
6H 25M 52S

REGATY POLONEZA KALENDARZ

czerwiec »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

NEWS
04.07.18
- Regaty Polonez Cup Sailnews
« POWRÓT

Projekcja filmów "Pierwsza dama oceanów" i "OPTY-mista" podczas Baltic Polonez Cup Race 2018


Miło nam poinformować, że dzięki uprzejmości firmy BY THE WIND MEDIA, podczas tegorocznej edycji Baltic Polonez Cup Race wyświetlimy dwa flmy:

1 „Pierwsza dama oceanów - pochwała żeglarstwa" to filmowa lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika żeglowania. To niemal półgodzinny seans i spotkanie z kapitan Krystyną Chojnowską-Liskiewicz.

2 "OPTY-mista", najnowsza "Pochwała żeglarstwa", o Leonidzie Telidze i Jego "OPTY" w setną rocznicę urodzin Żeglarza i pięćdziesiątą rocznicę rozpoczęcia Jego rejsu dookoła świata

Terminy i miejsca:

Szczecin 11 sierpnia poczas Festiwalu Pyromagic o godzinie 16:00 w CKE Stara Rzeźnia ul.T Wendy

Świnoujście 13 sierpnia o godzinie 21:00 w Tawernie żeglarskiej w Marinie OSIR (blok połączony z odprawą do Kultowego wyścigu o Puchar Poloneza. 

Zapraszamy - wstęp wolny


BY THE WIND MEDIA
... to firma producencka specjalizująca się w tematyce żeglarskiej. Do tej pory zrealizowała m.in.:
- 9 odcinków programu „POCHWAŁA ŻEGLARSTWA", magazynu żeglarskiego dla TVP1 i TVP Polonia;
- 14 odcinków programu „DWA ŻYWIOŁY, DWIE PASJE", o tematyce żeglarsko-kulinarnej (emisja TVP Regionalna 2014);
- 12 odcinków programu „Z KPT. CICHOCKIM DOOKOŁA ŚWIATA", towarzyszącemu samotnemu rejsowi kpt. Tomasza Cichockiego dookoła świata, bez zawijania do portów (emisja TVP Regionalna 2014);
- reportaż „Z KPT. CICHOCKIM DOOKOŁA ŚWIATA - EPILOG" zrealizowany w Barcelonie podczas startu regat dookoła świata Barcelona World Race (emisja TVP Regionalna 2015)
- „32 TYSIĄCE MIL", reportaż o rejsie kpt. Henryka Jaskuły dookoła świata i rejsie Bartka Czarcińskiego tą samą trasą, 35 lat później (wielokrotna emisja TVP Regionalna 2015);
- „COPERNICUS I OTAGO", reportaż o starcie dwóch polskich jachtów w pierwszych, załogowych regatach dookoła świata WHITBREAD 73-74 (emisja w TVP Regionalna 2015);
- „PIERWSZA DAMA OCEANÓW" o pierwszej kobiecie, która samotnie opłynęła Ziemię, czyli kpt. Krystynie Chojnowskiej - Liskiewicz (TVP3 2016);
- „KUBA ZAWODOWIEC" o kpt. Kubie Jaworskim, najwybitniejszym polskim żeglarzu, oceanicznym regatowcu (wielokrotna emisja TVP3 2016 - 2017);
- „OPTY- mista" reportaż o Leonidzie Telidze w 50. rocznicę rozpoczęcia rejsu dookoła świata na jachcie OPTY i 100. rocznicę urodzin (emisja TVP3 2017).
Żeglarstwo to nasza pasja, ale opowiadanie o nim jeszcze większa!

Organizatorem tegorocznej edycji są: Fundacja Żeglarska Sailportal.pl i Komisja Żeglarstwa Morskiego PZŻ
Za nami długi weekend w trakcie którego chętni samotnicy i załogi dwuosobowe uczestniczyły w rejsie treningowo-integracyjnym Baltic Polonez Cup Race.
Odliczanie do sierpniowych Mistrzostw Polski żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych ORC Baltic Polonez Cup Race 2017 trwa.
Zgłoszenia do wyścigu długiego potrwają do końca lipca, zgłoszenia do wyścigów krótkich i średnich organizatorzy będą przyjmować do dnia startu. Uczestnicy mogą dokonać wyboru wyścigów w których wezmą udział.
To najtrudniejsza impreza w Polsce i w rejonie Bałtyku skierowana dla żeglarzy samotników i załóg dwuosobowych (pięć wyścigów na trzech różnych dystansach pozwoli przetestować umiejętności poszczególnych żeglarzy w różnych warunkach)
Na początku lipca zostaną opublikowane wstępne listy startowe.
Zapraszamy samotników i załogi dwuosobowe do zgłoszeń, w roku 2017 organizatorzy nie ograniczają liczby zgłoszonych jachtów i załóg.
Przed organizatorami czas intensywnych przygotowań, które zakończą się wraz ze startem imprezy.
Wszystko po to, byśmy mogli po raz ósmy od czasu reaktywacji imprezy kolejny poczuć w Szczecinie i Świnoujściu niezwykłą, żeglarską atmosferę.
________________________________________
Harmonogram 2018:
Tegoroczne Baltic Polonez Cup Race rozpoczynamy w Szczecinie 11 sierpnia podczas kolejnego Festiwalu Pyromagic 2018.
11 sierpnia odbędą się na Wałach Chrobrego z komentarzem na żywo dwa wyścigi krótkie zaliczane do MP Samotników i Załóg Dwuosobowych Fundacji Sailportal.pl ORC, zapraszamy do udziału i kibicowania

O Godzinie 16:00 planujemy projekcję filmów "Pierwsza dama oceanów" i "OPTY-mista" (By The Wind Media) - Stara Rzeźnia w Szczecinie - wstęp wolny
1 sierpnia odbędą się wyścigi średnie „Świnoujście Cup" w Świnoujściu na Zatoce Pomorskiej

O godzinie 21:00 w Tawernie w Świnoujściu wyświetlimy filmy "Pierwsza dama oceanów" i "OPTY-mista" By The Wind Media

a dzień później odbdzie się start do kultowego wyścigu długiego "o Puchar Poloneza".
Podumowanie regat planowane jest na 17 sierpnia w Świnoujściu, a uroczyste zakończenie w listopadzie podczas Targów Boatshow Poland w Łodzi.
Zgłoszenia mailowe do końca lipca przyjmujemy pod adresem bluefin@interia.pl do wyścigu długiego, do wyścigów krótkich i średnich można zgłosić się w dniu wyścigu.
Dokumenty i wiecej informacji na stronie www.regaty-poloneza.pl
Żeglarze będą rywalizować w pięciu ambitnych wyścigach na trzech dystansach, wyniki wszystkich wyścigów będą wliczane do punktacji MP, wyścig długi będzie kultowym wyścigiem o Puchar Poloneza (osobno nagradzany)
________________________________________
Kalendarium:
1973 - Wyścig dwóch słynnych kapitanów K. Jaworskiego i J. Siudego
1982 - Regaty Samotników się nie odbyły, w zamian zorganizowano wyścig załóg dwuosobowych na innej trasie)
1983 - Ostatnia edycja regat samotników przed reaktywacją
1984 - Ostatnia edycja regat dwuosobowych
2010r - Reaktywacja imprezy - Baltic Polonez Cup staje się pierwszą w Polsce i w rejonie Bałtyku imprezą morską korzystająca z Trackingu jachtów zwiększającego bezpieczeństwo, atrakcyjność i medialność imprezy
2010 - Organizator wprowadza dodatkową klasyfikację sterników: rankingi grupowe i generalne sumujące wyścigi z wszystkich lat w poszczególnych grupach i w ujęciu generalnym
2012 - Trasę pełnomorską pokonuje pierwszy w historii jacht Balastowo mieczowy Sputnik II z Mateuszem Stodulskim
2013 - Organizator wprowadza grupy dwuosobowe - Baltic Polonez Cup zostaje pierwszą imprezą pelnomorską w Polsce organizowaną dla załóg dwuosobowych
2013 - Pierwszy raz w polskiej imprezie wystartował wyścigowy jacht klasy IMOCA 60 - „Energa" Zbigniewa Gutkowskiego, który ustanowił rekord trasy Solo (14h:43m:00s)
2013 - Rekord trasy dla jachtów jednokadłubowych (grupa Cruiser jachtów turystycznych) ustanawia Kuba Strzyczkowski, który na jachcie Delphia Trójka przepłynął trasę w (28h:22m:25s)
2013 - Rekord trasy dla jachtów wielokadłubowych posiada Joanna Pajkowska na Katamaranie Cabrio 2 - (26h:35m:45s)
2015 - Powrót do organizacji Prestartu w Szczecinie (impreza towarzysząca Festiwalowi Pyromagic)
2015 - Tradycyjną trasę pełnomorską, pokonuje z powodzeniem najmłodszy skipper samotnik w historii: Aleksander Wertman (18 l)
2015 - W regatach bierze największa w całej historii ilość jachtów - 86
2015 - Dochodzi do pierwszego w historii tragicznego wypadku podczas regat - za burtę wypada i tonie żeglujący samotnie Tomasz Turski
2016 - Baltic Polonez Cup Race otrzymuje nominację od PZŻ do organizacji I Morskich Mistrzostw Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych ORC (organizacja 5 wyścigów z licencją PZŻ, zgodnie z przepisami ISAF, ORC, RRS, OSR)
2016 - Po raz pierwszy startuje duet Pań - Dorota Dajkowska i Małgorzata Podwysocka na jachcie Lobuś
2016 - Sławomir Turniak zostaje skipperem rekordzistą w całej historii regat, samotnie ukończył 8 edycji Baltic Polonez Cup Race (wszystkie po reaktywacji)

2017 - Ponownie organizatorzy otrzymują nominację PZŻ, tym razem do organizacji II Mistrzostw Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych ORC (organizacja 5 wyścigów z licencją PZŻ, zgodnie z przepisami ISAF, ORC, RRS, OSR)
2017 - w weekend majowy po raz pierwszy odbył się Mini Polonez Cup Race (Integracyjno - szkoleniowe dwa wyścigi na trasach: Szczecin - Świnoujście i Świnoujście - Szczecin)


Baltic Polonez Cup Race 2017 wspierają:

Szczecińska Agencja Artystyczna, Miasto Szczecin, Miasto Świnoujście, Żaglownia Narwal, TBoatshow Poland Łódź, Telewizja Świnoujście, Telewizja Pomerania, Magazyn Wiatr, Szkwał, Komenda Policji w Świnoujściu, 8 Flotylla Obrony Wybrzeża, OSA K.Sawczuk i J.Orlikowski, Kadruk, Grawer Piotr Nycz, CSL, Stara Rzeźnia, North East Marina, Marina OSIR Świnoujście, Infoludek.pl, Sailing.org, zeglarski.info, Prestiż, Wydawnictwo Nautica, By The Wind Media i inni


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek


Zamknij okno [x]

X