REGATY POLONEZA KALENDARZ

sierpień »
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31
NEWS
13.06.17
- Regaty Polonez Cup Sailnews
« POWRÓT

Test odzieży - Super ekologiczna i wytrzymała kurtka Columbia OutDry Extreme ECO


Testujemy odzież Outdoorową firmy Columbia dostępną również w Polsce

Odzież testowana będzie podczas rejsów rekreacyjnych na różnych akwenach (śródlądowych i morskich), oraz podczas standardowego lądowego użytkowania na codzień

Testerem jest kpt. Krzysztof Krygier specjalizujący się w żeglarstwie samotnym, dwukrotny zdobywca Pucharu Poloneza, uczestnik i zwycięzca wielu regat jachtów balastowych.

Do działu z testami można wejść z lewego menu naszego portalu: Sklep żeglarski, usługi - testy odzieży i wyposażenia.

Zapraszamy internautów do konsultacji i zadawania pytań odnośnie testowanej odzieży: mail: bluefin@interia.pl, tel. 601 233 434

Produkt

Columbia OutDry Extreme ECO

Link do produktu w sklepie:

WERSJA MĘSKA SKLEP KLIKNIJ

WERSJA DAMSKA SKLEP KLIKNIJ

Test Etap 1

Pierwsze ogólne wrażenia

(odbiór):

 

Jest to pierwsza wodoodporna, oddychająca i ekologiczna kurtka wykonana bez perfluorowęglowców (PFC - syntetycznie wytworzone substancje organiczne). Jak pisze producent - kurtkę udało sie wykonać z butelek PET bez użycia barwników - z tego powodu można chyba śmiało powiedzieć że to wyjątkowa na rynku kurtka ECO.

Pierwsze wrażenia są bardzo dobre: kurtka wygląda na bardzo dobrej jakości, materiał przypomina gumę i jest dość miły w dotyku.

Kurtka jest dostepna tylko w kolorze białym - z uwagi na ekologię producent zrezygnował z barwienia.

Kurtka posiada zapinane kieszenie, zamki nie są gumowane, ale posiadają zewnętrzne zakładki zapobiegające zalewaniu ich wodą.

Już jutro rozpoczynamy testowanie w realnych warunkach, ciekawi nas wodoodporność połączona z oddychalnością. Gumowane tego typu kurtki nie oddychają, chętnie sprawdzimy właściwości Columbia OutDry ECO w realu

OCENA Etap 1

(skala od 1 do 10)

Za pomysł, wykonanie i ECO

10 pkt.

Test Etap 2

2 miesiące użytkowania, w tym żeglowanie rekreacyjne:

Zapraszamy za 2 miesiące :)

Test Etap 3

4 miesiące użytkowania

Podsumowanie testu 2017

Zapraszamy za 4 miesiące :)

OPIS KURTKI:

Columbia przedstawia rewolucyjną kurtkę OutDry Extreme ECO

Raper Macklemore wspiera kampanię OutDry Extreme ECO aby podnieść świadomość szkodliwych skutków perfluorowęglowców.

Warszawa, 9 maja 2017r.

Nowość od firmy Columbia - kurtka OutDry Extreme ECO - jest już w sprzedaży. Jest to pierwsza wodoodporna, oddychająca i ekologiczna kurtka wykonana bez perfluorowęglowców (PFC - syntetycznie wytworzone substancje organiczne).

Aby podnieść świadomość dotyczącą wpływu PFC na środowisko naturalne, Columbia nawiązała współpracę z Macklemore - raperem angażującym się w działania proekologiczne. Columbia przygotowała także wideo, w którym Macklemore prezentuje swoją opinię na temat nowego, przyjaznego dla środowiska produktu.

 

Stosowanie PFC w ubraniach przeciwdeszczowych ma długą historię. Standardowe kurtki przeciwdeszczowe nie przepuszają wody, dzięki temu, że bardzo silne wiązania cząsteczkowe PFC tworzą skuteczną, anty-wodną barierę. Stwarza to jednak potencjalne zagrożenie dla środowiska naturalnego, ponieważ związki te są nierozkładalne, pozostają w przyrodzie, a także osadzają się w organizmach ludzkich i zwierzęcych. Kurtka firmy Columbia nie zawiera PFC i świetnie się sprawdza nawet w najbardziej wilgotnych i deszczowych warunkach.

Nowość OutDry Extreme ECO jest wynikiem długoletnich badań w kampusie firmy Columbia w Portland w stanie Oregon. Ta kurtka jest najlepszym wodoodpornym i równocześnie oddychającym rozwiązaniem do zastosowania w ekstremalnych warunkach. Wykorzystuje najlepsze osiągnięcia platformy OutDry Extreme i wzbogaca ją, oferując nowe rozwiązania: wodoodporna membrana wykonana jest w całości bez użycia PFC, a kurtka jest wyprodukowana ze 100% recyklingowanego materiału bez użycia jakiegokolwiek barwnika. Kurtka została stworzona z 21 sztuk butelek z tworzywa sztucznego z recyklingu, a przy jej produkcji zaoszczędzono około 49 litrów wody, ponieważ kurtka nie podlega barwieniu.

"Naszym celem było zaprojektowanie najbardziej ekologicznej i wytrzymałej kurtki na świecie" - powiedział Woody Blackford, wiceprezes firmy Columbia ds. innowacji i designu. "Najważniejszym założeniem było stworzenie produktu bez użycia PFC. Udało się nam jednak osiągnąć więcej i wyprodukować wysoce ekologiczną kurtkę z recyklingowanych butelek PET i bez użycia barwników, co pozwala na zaoszczędzenie 49 litrów wody przy produkcji każdej kurtki".

Kurtka OutDry Extreme ECO otrzymała już szereg wyróżnień. Czasopismo National Geographic niedawno oznaczyło ją jako najbardziej ekologiczną kurtkę w historii w ramach nagrody "Gear of the Year". Podczas targów Outdoor Retailer Trade kurtka uzyskała nagrodę „Editors' Choice Award" od czasopisma Popular Mechanics, Gearjunkie.com ogłosił OutDry Extreme ECO mianem "Best in Show", a Outside Magazine - "Gear of the Show".

Dostępność

Kurtka Columbia OutDry Extreme ECO jest dostępna w męskiej i damskiej wersji w cenie 839,99 PLN w autoryzowanych sklepach stacjonarnych na terenie całego kraju oraz w sklepach internetowych.


O marce Columbia

Columbia, flagowa marka należąca do Columbia Sportswear Company z siedzibą w Portland w stanie Oregon, od 1938 roku tworzy innowacyjną odzież, obuwie, akcesoria i sprzęt dla outdoorowych entuzjastów. Columbia stała się liderem rynku dzięki przekształceniu zamiłowania do aktywności na świeżym powietrzu w technologie i trwałe produkty, które zapewniają komfort klientom przez cały rok, w każdych warunkach atmosferycznych. Więcej informacji można znaleźć na www.columbia.com.


Tester: kpt. Krzysztof Krygier:

kapitan jachtowy (1995), kapitan motorowodny (2005), morski żeglarz regatowy specjalizujący się od lat w żeglowaniu samotnym, dwukrotny zdobywca Pucharu Poloneza i uczestnik i zwycięzca wielu regat. Posiada wykształcenie wyższe mgr Ekonomii, przedsiębiorca - właściciel firmy Jacht Full Service, świadczącej usługi w branży sportów wodnych i turystyki (organizuje imprezy żeglarskie, prowadzi rejsy, kursy i szkolenia), Redaktor Naczelny i właściciel www.portalzeglarski.com i www. sailportal.pl, Prezes Zarządu Fundacji Żeglarskiej Sailportal.pl, zajmuje się problematyką sportów wodnych, oferuje reklamę, patronuje wielu projektom i wydarzeniom

Od 2010 organizator Baltic Single & Double Handed Polonez Cup Race. Mistrz Polski w 2009r w klasie KWR, zwycięzca i uczestnik wielu regat, zaczynał od żeglarstwa pełnomorskiego, od 2003 roku związany z regatami jachtów balastowych w których rywalizuje do dziś (ORC, KWR, NHC)

Najważniejsze sukcesy regatowe: KLIKNIJ

W żeglarstwie od 1986 r. Członek Pałacu Młodzieży Szczecin (1986 - 1990), J.K. Wektor COŻ Trzebież (1990-1995), Pałac Młodzieży (1986 - 1990), Klub Żeglarzy Samotników (od 2010 do 2013)

Bluefin.pl -  wspierają:

Żaglownia Narwal, Columbia

Foto: Sailportal.pl

Foto produktów: Columbia

Columbia Mclemore Eco

powrót

Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Skomentuj powyższy artykuł

  Aby dodać komentarz, zaloguj się
Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek


Zamknij okno [x]

X