52 dni
20H 41M 27S

REGATY POLONEZA KALENDARZ

czerwiec »
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30
NEWS
30.03.17
- Regaty Polonez Cup Sailnews
« POWRÓT

Szczecińska Agencja Artystyczna ponownie Partnerem Baltic Polonez Cup Race


Baltic Polonez Cup Race zostało ponownie imprezą towarzyszącą Festiwalowi Pyromagic w Szczecinie.

Festiwal będzie trwał w tym roku aż 3 dni, to Międzynarodowy konkurs profesjonalnych firm tworzących pokazy Pirotechniczne.

Rozdanie nagród wyścigów krótkich odbędzie się na scenie Pyromagic

Szczecińska Agencja Artystyczna jest miejską instytucją kultury organizującą wydarzenia o charakterze kulturalnym, artystycznym i rozrywkowym. Jest jedną z najstarszych polskich agencji artystycznych. Początki jej historii sięgają schyłku lat 40-tych XX w., kiedy tworzono państwowość polską na Pomorzu Zachodnim. Funkcjonującą do dziś nazwę przyjęła w 1975 r.

SAA realizuje szereg przedsięwzięć artystycznych i rozrywkowych o rozmaitej skali zasięgu, zróżnicowanej ofercie gatunkowej i szerokim przedziale wiekowym. Są to festiwale, koncerty kameralne i masowe, widowiska, recitale, spektakle teatralne, festyny, pikniki, wystawy, jubileusze i imprezy okolicznościowe.

Działalność SAA dzieli się na cztery podstawowe filary:
- Organizacja imprez i uroczystości o charakterze państwowym, okolicznościowym, patriotycznym, rocznicowym, jubileuszowym oraz lokalnym.
- Organizacja imprez masowych oraz dużych wydarzeń artystycznych Miasta Szczecin.
- Realizacja własnych produkcji artystycznych, działalność usługowa i organizacja imprez komercyjnych.
- Realizacja działań promocyjnych na rzecz Miasta Szczecin.

Zasadniczym obszarem działania SAA jest miasto Szczecin, lecz wśród realizowanych przez nas wydarzeń są także te o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym wymiarze. Agencja odpowiada również za organizację największych - nie tylko w Szczecinie, ale i w kraju - imprez masowych (np. The Tall Ships Races).

W dorobku ostatnich lat działalności SAA znajdują się m.in.:
- Cykliczne imprezy masowe: Dni Morza_Sail Szczecin, Szczecińska Majówka, Miejski Sylwester, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Festiwal Młodych Talentów
- Cykliczne imprezy kulturalne: Różany Ogród Sztuki, Nagroda Literacka dla Autorki GRYFIA, Szczecin Jazz, Zjazd Młodych Gwiazd
- Koncerty artystów zagranicznych: Joe Cocker, Pat Metheny, Deep Purple, Bobby McFerrin, Emir Kusturica, Reamonn
- Oprawa artystyczna Finału Regat The Tall Ships Races (2013, 2017) oraz The Baltic Tall Ships Regatta (2015), Festiwale Pyromagic

Od 2012 r. SAA realizuje również szereg różnorodnych działań upamiętniających wkład Szczecina w rozwój polskiej muzyki popularnej. Są to koncerty, wystawy, spotkania autorskie, prezentacje filmowe, konkursy i wydawnictwa książkowe.

Dziękujemy za ponowne wsparcie naszej imprezy :)


Baltic Polonez Cup Race to prestiżowa impreza żeglarska z dużymi tradycjami.

Rozpoczęła się w 1973r od prywatnego wyścigu dwóch wielkich żeglarzy: Kuby Jaworskiego i Jerzego Siudego, którzy wystartowali samotnie na trasie Świnoujście - Christianso - Świnoujście - na dwóch jachtach tego samego typu „Taurus". Główną nagrodą jest historyczny "Puchar Poloneza" ufundowany przez byłego dyr. Stoczni Jachtowej im. Teligi Edmunda Bąka. Nazwa imprezy i nazwa głównej nagrody „Puchar Poloneza" powstała w celu upamiętnienia rejsu Krzysztofa Baranowskiego na jachcie Polonez - Dookoła Świata wokół Trzech Przylądków.
Wyścig Baltic Polonez Cup Race został reaktywowany po 27 przerwie w 2010r i od samego początku stał się jedną z kluczowych, najtrudniejszych, innowacyjnych imprez pełnomorskich w rejonie Bałtyku i w Polsce.

W roku 2016 impreza otrzymała po raz pierwszy nominację Polskiego Związku Żeglarskiego do organizacji Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych.

Baltic Polonez Cup Race 2017 wspierają:

Szczecińska Agencja Artystyczna, Miasto Szczecin, Miasto Świnoujście, CSL, Stara Rzeźnia, Polskie Radio Szczecin, Telewizja Świnoujście, Narwal, MK Consulting Group, Komenda Policji w Świnoujściu, 8 Flotylla Obrony Wybrzeża, OSA K. Sawczuk i J. Orlikowski, Kadruk, Grawer Piotr Nycz, Magazyn Wiatr, Infoludek.pl, North East Marina w Szczecinie, Marina OSIR Wyspiarz w Świnoujściu, Żeglarski.info, Sailing.org, CSL, Stara Rzeźnia i inni

 


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Skomentuj powyższy artykuł

  Aby dodać komentarz, zaloguj się
Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek


Zamknij okno [x]

X