111 dni
18H 16M 9S

REGATY POLONEZA KALENDARZ

kwiecień »
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30
NEWS
31.01.17
- Regaty Polonez Cup Sailnews
« POWRÓT

1 lutego otwieramy zgłoszenia do II Mistrzostw Polski Baltic Polonez Cup Race 2017


Zgodnie z harmonogramem dzisiaj o godzinie 24:00, rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do II Mistrzostw Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych Baltic Polonez Cup Race 2017.

Podobnie jak w roku 2016 organizatorem II Mistrzostw Polski będzie Fundacja Żeglarska Sailportal.pl, wraz z Komisją Żeglarstwa Morskiego PZŻ..

Harmonogram Regat jest podobny do tego w roku 2016, a jedną z nowości będzie organizacja przez organizatora w czasie weekendu majowego dwóch wyścigów integracyjno-treningowych dla wszystkich chętnych na trasie: Szczecin - Świnoujście, Świnoujście - Szczecin. Szczegóły wkrótce - zapraszamy serdecznie szczególnie żeglarzy niemających doświadczeń w żegludze samotnej.

Jeśli chodzi o Mistrzostwa Polski Samotników i Załóg Dwuosobowych to żeglarze będą rywalizować w pięciu wyścigach na trzech dystansach, wyniki wszystkich wyścigów będą wliczane do punktacji Mistrzostw Polski ORC 2017.

Impreza rozpocznie się standardowo w Szczecinie na wewnętrznych wodach morskich na rzece Odrze, 12 sierpnia rozegrane zostaną dwa mocno techniczne wyścigi krótkie.

Baltic Polonez Cup Race będzie imprezą towarzyszącą Festiwalowi sztucznych ogni Pyromagic 2017.

Na uczestników w roku 2017 czekają, aż trzy dni profesjonalnych pokazów sztucznych ogni, a miejsce do cumowania dla jachtów zapewni nowa North East Marina w Szczecinie.

W CKE Stara Rzeźnia zorganizowane zostanie ciekawe spotkanie dla żeglarzy, a nagrody za wyścigi krótkie zostaną wręczone na scenie głównej Pyromagic.

13 sierpnia żeglarze przepłyną do Świnoujścia gdzie przez tydzień żeglarze będą korzystać z gościnności Mariny jachtowej OSIR  Wyspiarz w Świnoujściu, żeglarze będą mogli również uczestniczyć w imprezie Sail Świnoujście.

14 sierpnia zostaną rozegrane na Zatoce Pomorskiej dwa wyścigi średnie Mistrzostw Polski

15 sierpnia nastąpi start do tradycyjnego wyścigu długiego "o Puchar Poloneza"

18 sierpnia planowane jest uroczyste zakończenie w Świnoujściu

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa i kibicowania :)

Baltic Polonez Cup Race 2017 wspierają:

Szczecińska Agencja Artystyczna, Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie, Miasto Świnoujście, Żaglownia Narwal, Centrum Żeglarskie Szczecin, Polskie Radio Szczecin, Telewizja Świnoujście, Telewizja Pomerania, Magazyn Wiatr, Szkwał, Komenda Policji w Świnoujściu, 8 Flotylla Obrony Wybrzeża, OSA K.Sawczuk i J.Orlikowski, Kadruk, Grawer Piotr Nycz, CSL, Stara Rzeźnia, North East Marina, Marina OSIR Świnoujście, Infoludek.pl, MK Consulting Group, Sailing.org, zeglarski.info i inni


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Skomentuj powyższy artykuł

  Aby dodać komentarz, zaloguj się
Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek


Zamknij okno [x]

X