126 dni
6H 6M 43S

Wydarzenia wszystkie

kwiecień »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

NEWS
12.05.16
- Fundacja Sailportal.pl
« POWRÓT

Miasto Szczecin ponownie Partnerem Baltic Polonez Cup Race


Szczecin - stolica Województwa Zachodniopomorskiego, miasto położone w północno - zachodniej części Polski, przy ujściu rzeki Odry (poprzez Zalew Szczeciński) do Bałtyku. W miejscu tym już od wieków krzyżują się ważne trasy tranzytowe Europy: z zachodu na wschód oraz z północy, poprzez Bałtyk, na południe Europy.

Szczecin jest miastem o ponad tysiącletniej tradycji i burzliwych dziejach oraz historyczną stolicą Pomorza Zachodniego. Okres jego świetności przypada na czasy panowania książąt z dynastii Gryfitów oraz przynależności miasta do Hanzy. W tym czasie miasto było jednym z najpotężniejszych portów i ośrodków handlu nad Bałtykiem. W XVII wieku, po wygaśnięciu rodu pomorskich książąt, strategiczne położenie Szczecina stało się powodem licznych ingerencji zbrojnych państw ościennych - Danii, Szwecji, Brandenburgii i Niemiec. Na przełomie XIX i XX wieku miasto przeżywało okres szczególnie silnego rozwoju gospodar-czego. Do Szczecina napływał kapitał z całej Europy. Błyskawicznie rozwijał się port, gospodarka morska oraz tranzyt towarów. Po zakończeniu II wojny światowej odbudową zniszczonego miasta zajęli się osadnicy z całej Polski, którzy licznie przybyli do Szczecina oraz na ziemie Pomorza Zachodniego. Choć dawny wizerunek miasta zmienił się, utrzymało ono jednak własny, niepowtarzalny charakter, urzekający urodą zabytkowej, secesyjnej architektury.

Szczecin ze swoimi placami gwiaździstymi, określany jest mianem Paryża Północy. Szczecin, to miasto zieleni, pięknie kwitnących magnolii, miasto które wita zapachem czekolady.

Dziś Szczecin staje się miastem niekonwencjonalnych wydarzeń a w tym wiele imprez ma charakter wodny: w przyszłym roku Szczecin ponownie będzie organizatorem Finału TTSR 2017, co roku organizowane są znane cykliczne imprezy takie jak Festiwal Pyromagic, Dni Odry i wiele innych.

OD roku 2016 działa w samym sercu miasta nowa Marina Miejska zlokalizowana na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie

Baltic Polonez Cup Race będzie imprezą towarzyszącą Festiwalowi Pyromagic, na Odrze w rejonie Wałów Chrobrego odbędą się dwa wyścigi I mOrskich Żeglarskich Mistrzostw Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych.

Dziękujemy za ponowne wsparcie naszej imprezy :)


Baltic Polonez Cup Race to prestiżowa impreza żeglarska z dużymi tradycjami.

Rozpoczęła się w 1973r od prywatnego wyścigu dwóch wielkich żeglarzy: Kuby Jaworskiego i Jerzego Siudego, którzy wystartowali samotnie na trasie Świnoujście - Christianso - Świnoujście - na dwóch jachtach tego samego typu „Taurus". Główną nagrodą jest historyczny "Puchar Poloneza" ufundowany przez byłego dyr. Stoczni Jachtowej im. Teligi Edmunda Bąka. Nazwa imprezy i nazwa głównej nagrody „Puchar Poloneza" powstała w celu upamiętnienia rejsu Krzysztofa Baranowskiego na jachcie Polonez - Dookoła Świata wokół Trzech Przylądków.
Wyścig Baltic Polonez Cup Race został reaktywowany po 27 przerwie w 2010r i od samego początku stał się jedną z kluczowych, najtrudniejszych, innowacyjnych imprez pełnomorskich w rejonie Bałtyku i w Polsce.

W roku 2016 impreza otrzymała nominację Polskiego Związku Żeglarskiego do organizacji Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych.

Baltic Polonez Cup Race 2016 wspierają:

Boatshow Poland Łódź, Szczecińska Agencja Artystyczna, Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie, Żaglownia Narwal, Marina Club, Centrum Żeglarskie Szczecin, Polskie Radio Szczecin, Telewizja Świnoujście, Telewizja Pomerania, Prestiż, W Ślizgu, Szkwał, Komenda Policji w Świnoujściu, 8 Flotylla Obrony Wybrzeża, OSA Kazimierz Sawczuk i Juliusz Orlikowski, Kadruk, Grawer Piotr Nycz, Magazyn Wiatr, CSL, Stara Rzeźnia, Adam Michel, Wydawnictwo Nautica, North East Marina i inni

 


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek