Wydarzenia wszystkie

grudzień »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31NEWS
12.05.16
- Fundacja Sailportal.pl
« POWRÓT

Marina Club ze Szczecina ponownie partnerem Baltic Polonez Cup Race


Marina'Club wspiera najlepsze żeglarskie wyzwania! „Cenimy tradycję, innowacyjność, sportowy hart ducha i przyjazną atmosferę, które są domeną regat Baltic Polonez Cup Race"

Marina'Club - Zdecydowałem się ponownie na wsparcie Regat Poloneza, bo wierzę, że konkretne działania na rzecz historycznych regat z udziałem najlepszych polskich i zagranicznych żeglarzy, przyczynią się do rozpowszechnienia żeglarstwa w naszym regionie. Poza tym cenię sobie innowacyjność, sportowy hart ducha i przyjazną atmosferę, które są domeną regat Baltic Polonez Cup Race - mówi Marcin Raubo, prezes Marina'Club. W samym sercu Szczecina prowadzimy przystań jachtową, która łączy pełną obsługę jachtów z propozycją wypoczynku i rekreacji.
Marina Yachting położona jest nad jeziorem Dąbie Małe w Szczecinie. Mamy część czysto armatorską z zapleczem noclegowym - Marina Hotele, gastronomicznym - Marina Restaurant i sportowym - Marina Sport. Przystań może pomieścić ok. 90 jachtów o zanurzeniu maksymalnym 3,5m. Posiadamy żuraw bomowy o udźwigu do 1t, zaplecze sanitarne, na kei jest dostęp do energii elektrycznej i wody. W naszym hangarze i na placu istnieje możliwość całorocznego postoju jednostek. Oferujemy również usługi z zakresu obsługi jachtów takie jak slipowanie, cumowanie, mycie oraz serwis. Na terenie przystani znajduje się stacja paliw. Zapewniamy fachową obsługę!

Zapraszamy!

Baltic Polonez Cup Race to prestiżowa impreza żeglarska z dużymi tradycjami.

Rozpoczęła się w 1973r od prywatnego wyścigu dwóch wielkich żeglarzy: Kuby Jaworskiego i Jerzego Siudego, którzy wystartowali samotnie na trasie Świnoujście - Christianso - Świnoujście - na dwóch jachtach tego samego typu „Taurus". Główną nagrodą jest historyczny "Puchar Poloneza" ufundowany przez byłego dyr. Stoczni Jachtowej im. Teligi Edmunda Bąka. Nazwa imprezy i nazwa głównej nagrody „Puchar Poloneza" powstała w celu upamiętnienia rejsu Krzysztofa Baranowskiego na jachcie Polonez - Dookoła Świata wokół Trzech Przylądków.
Wyścig Baltic Polonez Cup Race został reaktywowany po 27 przerwie w 2010r i od samego początku stał się jedną z kluczowych, najtrudniejszych, innowacyjnych imprez pełnomorskich w rejonie Bałtyku i w Polsce.

W roku 2016 impreza otrzymała nominację Polskiego Związku Żeglarskiego do organizacji Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych.

Baltic Polonez Cup Race 2016 wspierają:

Boatshow Poland Łódź, Szczecińska Agencja Artystyczna, Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie, Marina Club, Centrum Żeglarskie Szczecin, Polskie Radio Szczecin, Telewizja Świnoujście, Prestiż, W Ślizgu, Szkwał, Komenda Policji w Świnoujściu, 8 Flotylla Obrony Wybrzeża, OSA K. Sawczuk i J. Orlikowski, Kadruk, Grawer Piotr Nycz, Magazyn Wiatr, CSL, Stara Rzeźnia, Adam Michel, Wydawnictwo Nautica i inni

poszukujemy kolejnych sponsorów i partnerów edycji 2016


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek