Wydarzenia wszystkie

grudzień »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31NEWS
12.05.16
- Fundacja Sailportal.pl
« POWRÓT

Szczecińska Agencja Artystyczna ponownie Partnerem Baltic Polonez Cup Race


Szczecińska Agencja Artystyczna jest miejską instytucją kultury organizującą wydarzenia o charakterze kulturalnym, artystycznym i rozrywkowym. Jest jedną z najstarszych polskich agencji artystycznych. Początki jej historii sięgają schyłku lat 40-tych XX w., kiedy tworzono państwowość polską na Pomorzu Zachodnim. Funkcjonującą do dziś nazwę przyjęła w 1975 r.

SAA realizuje szereg przedsięwzięć artystycznych i rozrywkowych o rozmaitej skali zasięgu, zróżnicowanej ofercie gatunkowej i szerokim przedziale wiekowym. Są to festiwale, koncerty kameralne i masowe, widowiska, recitale, spektakle teatralne, festyny, pikniki, wystawy, jubileusze i imprezy okolicznościowe.

Działalność SAA dzieli się na cztery podstawowe filary:
- Organizacja imprez i uroczystości o charakterze państwowym, okolicznościowym, patriotycznym, rocznicowym, jubileuszowym oraz lokalnym.
- Organizacja imprez masowych oraz dużych wydarzeń artystycznych Miasta Szczecin.
- Realizacja własnych produkcji artystycznych, działalność usługowa i organizacja imprez komercyjnych.
- Realizacja działań promocyjnych na rzecz Miasta Szczecin.

Zasadniczym obszarem działania SAA jest miasto Szczecin, lecz wśród realizowanych przez nas wydarzeń są także te o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym wymiarze. Agencja odpowiada również za organizację największych - nie tylko w Szczecinie, ale i w kraju - imprez masowych (np. The Tall Ships Races).

W dorobku ostatnich lat działalności SAA znajdują się m.in.:
- Cykliczne imprezy masowe: Dni Morza_Sail Szczecin, Szczecińska Majówka, Miejski Sylwester, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Festiwal Młodych Talentów
- Cykliczne imprezy kulturalne: Różany Ogród Sztuki, Nagroda Literacka dla Autorki GRYFIA, Szczecin Jazz, Zjazd Młodych Gwiazd
- Koncerty artystów zagranicznych: Joe Cocker, Pat Metheny, Deep Purple, Bobby McFerrin, Emir Kusturica, Reamonn
- Oprawa artystyczna Finału Regat The Tall Ships Races (2013, 2017) oraz The Baltic Tall Ships Regatta (2015)

Od 2012 r. SAA realizuje również szereg różnorodnych działań upamiętniających wkład Szczecina w rozwój polskiej muzyki popularnej. Są to koncerty, wystawy, spotkania autorskie, prezentacje filmowe, konkursy i wydawnictwa książkowe.

Dziękujemy za ponowne wsparcie naszej imprezy :)


Baltic Polonez Cup Race to prestiżowa impreza żeglarska z dużymi tradycjami.

Rozpoczęła się w 1973r od prywatnego wyścigu dwóch wielkich żeglarzy: Kuby Jaworskiego i Jerzego Siudego, którzy wystartowali samotnie na trasie Świnoujście - Christianso - Świnoujście - na dwóch jachtach tego samego typu „Taurus". Główną nagrodą jest historyczny "Puchar Poloneza" ufundowany przez byłego dyr. Stoczni Jachtowej im. Teligi Edmunda Bąka. Nazwa imprezy i nazwa głównej nagrody „Puchar Poloneza" powstała w celu upamiętnienia rejsu Krzysztofa Baranowskiego na jachcie Polonez - Dookoła Świata wokół Trzech Przylądków.
Wyścig Baltic Polonez Cup Race został reaktywowany po 27 przerwie w 2010r i od samego początku stał się jedną z kluczowych, najtrudniejszych, innowacyjnych imprez pełnomorskich w rejonie Bałtyku i w Polsce.

W roku 2016 impreza otrzymała nominację Polskiego Związku Żeglarskiego do organizacji Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych.

Baltic Polonez Cup Race 2016 wspierają:

Boatshow Poland Łódź, Szczecińska Agencja Artystyczna, Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie, Marina Club, Centrum Żeglarskie Szczecin, Polskie Radio Szczecin, Telewizja Świnoujście, Prestiż, W Ślizgu, Szkwał, Komenda Policji w Świnoujściu, 8 Flotylla Obrony Wybrzeża, OSA K. Sawczuk i J. Orlikowski, Kadruk, Grawer Piotr Nycz, Magazyn Wiatr, CSL, Stara Rzeźnia, Adam Michel, Wydawnictwo Nautica i inni

poszukujemy kolejnych sponsorów i partnerów edycji 2016

 


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek