322 dni
8H 58M 6S

BLUEFIN KALENDARZ

wrzesień »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

NEWS
10.03.13
- Bluefin Sailnews
« POWRÓT

Polecamy książkę: Ewy Skut - Pod żaglami wśród polarnych lodów


Polecamy książkę: Ewy Skut - „Pod żaglami wśród polarnych lodów" - Wrocław 2010 - Więcej o książce:

Wydawca: Mapros s.c., Wrocław
e-mail: mapro.wroclaw@gmail.com
format: 23,5x16,5 cm, 270 stron, 89 kolorowych fotografii,
cena 55,00 zł

Oto recenzje książki:

Polarne rejsy - recenzja Jacka Czajewskiego:

Zakochana w arktycznych i antarktycznych regionach naszego globu Ewa Skut wydała książkę pt. „Pod żaglami wśród polarnych lodów".
Na jej zasadniczą treść składają się typowe reportaże z nietypowych pięciu rejsów, zrealizowanych z udziałem Autorki po polarnych akwenach obu półkul oraz opis szóstego rejsu między Islandią a Grenlandią, pióra Małgorzaty Mejer.
Bardzo cenne są przytoczone w książce rozdziały o charakterze informacyjno - szkoleniowym. Znajdziemy w nich wskazania na temat taktyki żeglugi wśród lodów w zależności od ich rodzaju, rady dotyczące wyposażenia osobistego i jachtu, zaprowiantowania, geografii tamtych regionów, pogody i jej prognoz, fauny itp.
Sentyment dla wrocławskich żeglarzy-polarników zaowocował też zamieszczeniem szczegółowego kalendarium ich „lodowych" wypraw w latach 1980 - 2010.
Ale tym, co przede wszystkim rzuca na kolana czytelnika tej książki, są ilustrujące ją zdjęcia. Pokazują unikalną urodę tej tylko pozornie monotonnej i bezbarwnej, a faktycznie fascynującej, kolorowej krainy lodów, a zdjęć jest takie mnóstwo, że książkę Ewy Skut śmiało można nazwać albumem.
Leszek Mulka - Wiceprzewodniczący Komisji Turystyki Żeglarskiej Zarządu Głównego PTTK

Recenzja książki Ewy Skut Pod żaglami wśród polarnych lodów

Książka, którą polecam nie tylko żeglarzom, jest zbiorem wspomnień i dramatycznych przeżyć autorki z jej rejsów polarnych po wodach Arktyki i Antarktyki w latach 2005 - 2009.
Jest to albumowe wydanie zawierające wspaniałe opisy surowej, dzikiej, a zarazem pięknej przyrody mórz polarnych, bogato ilustrowane znakomitymi zdjęciami. Oprócz pisanych na gorąco wrażeń i osobistych refleksji, książka zawiera wiele cennych informacji geograficznych, przyrodniczych i żeglarskich, a także praktyczne wskazówki dla żeglarzy planujących rejsy na wody Arktyki i Antarktyki.
„Pod żaglami wśród polarnych lodów" to pasjonująca lektura. To książka, która warto i należy przeczytać !
Ewa Skut, znakomita żeglarka i podróżniczka, przepłynęła w rejsach żeglarskich tysiące mil po wielu morzach świata. Jej wielką pasją są zimne i z pozoru nieprzyjazne rejony Arktyki
i Antarktyki. Piękne opisy przyrody i przeżycia autorki dla wielu żeglarzy będą stanowić zachętę do popłynięcia jachtem w te trudne, ale pełne zachwycającego piękna, rejony świata.

Recenzja książki Ewy Skut Pod żaglami wśród polarnych lodów - Iwony Huchli:

Istnieją na naszej planecie miejsca wyjątkowe: groźne, a zarazem fascynujące swoim pięknem. Są nimi obszary polarne znajdujące się na północy i na południu naszego globu: Arktyka i Antarktyka.

Tak rozpoczyna się książka Ewy Skut, która jest zbiorem wspomnień z rejsów polarnych w latach 2005-2009. Opisane w niej zostały wyprawy do najbardziej nieprzyjaznych zakątków świata: na Antarktydę, archipelag Svalbard, Spitzbergen, Wyspę Charcota, Grenlandię. Z jednej strony to niemalże kronikarski zapis ilustrowany mapami, z drugiej strony barwna opowieść. Autorka obdarzona zmysłem obserwacji zręcznym piórem opisuje urok skutych lodem krain. Jednocześnie próbuje odpowiedzieć na pytanie, co jest w nich tak fascynującego, co każe do nich wracać i pisać o nich z zachwytem. Może to, że są tak trudno dostępne, nie dla każdego osiągalne, stawiające wyzwania, a przy tym tak urzekająco piękne?
Ogromny walor stanowią świetne zdjęcia, będące znakomitym uzupełnieniem tekstu. Ujrzeć na nich można niezaprzeczalną urodę polarnych krajobrazów, bogactwo fauny i flory, obrazki z życia na jachcie. Książka zawiera także wiele cennych porad dotyczących przygotowań przed rejsem, ekologii i bezpieczeństwa. Zamyka ją kalendarium wypraw polarnych wrocławskich żeglarzy (a jest się czym pochwalić!).
Sięgną po nią czytelnicy zainteresowani podróżami i pasjonujący się żeglarstwem, pragnący odkrywać nieznane, lubiący smak przygód. Bo bez względu na to, czy chcemy wspiąć się jedynie na łagodny pagórek, czy zamierzamy zdobyć wielki szczyt - najważniejszy jest pierwszy krok.


« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek