237 dni
9H 7M 51S

BLUEFIN KALENDARZ

grudzień »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

NEWS
11.02.13
- Bluefin Sailnews
« POWRÓT

Monika Matis - ma bardzo ciekawe plany żeglarskie, poniżej opowieść ilustrująca plany nowego jachtu - Wiedźma :)


Monika Matis ma bardzo ciekawe plany żeglarskie, co zamierza?, przeczytajcie sami:

Wiedźmowanie czas zacząć... Pomożecie Wiedźmie wypłynąć?

A cóż to ma być, spytacie pewnie? Ot, po prostu ostatnio zaopatrzyłam się wreszcie we własny jachcik. Ten, co go widać na zdjęciu. I ponieważ nazywam go Sea Witch - co oznacza morską Wiedźmę - tytuł jest jak najbardziej na miejscu :) (po więcej zapraszam na www.seawitch-sailing.co.uk - wkrótce więcej po polsku).

Zaś korzystając z gościny, jakiej mi tutaj udzielono - zamierzam zaproponować Wam wszystkim udział w doprowadzeniu tego jachciku do pełnej glorii. Jacht bowiem jest jak najbardziej w dobrej kondycji nautycznie, niemniej jednak hotelowo to już nieco inna sprawa. Obecne wnętrze jest bowiem dość spartańskie, raczej wykluczając pływanie z załogą. A jednym z założeń jachtu, którego szukałam, zawsze była możliwość pokazywania piękna Oceanu innym. Tak więc zdecydowałam się na dość nieortodoksyjne posunięcie, jakim jest przedsprzedaż wiedźmowych rejsów za pośrednictwem serwisu Indiegogo.
Serwis Indiegogo jest serwisem umożliwiającym zbieranie kapitału na przeróżne przedsięwziecia poprzez Internet (tzw. crowdfunding) w zamian za różne, określone w kampanii korzyści (perks). Mogą być to akcje charytatywne, próba wykreowania nowego produktu lub przedsprzedaż produktów czy usług. Jeśli przeglądającym przedstawione kampanie któraś się spodoba (lub spodoba się im oferowana korzyść) mogą ją wesprzeć wybraną sumą. W zależności od sumy prowadzący taką kampanię określa, jaki ‘perk' dana osoba może wybrać.
Jak pewnie zauważyliście, obok jest mała reklama mojej kampanii na tym serwisie. Jak wspomniałam, jest to przedsprzedaż rejsów w 2014 na Wiedźmie - planuję je w dwóch terminach, od stycznia do marca na ciepłych wodach Hiszpanii i Portugalii, zaś w lecie w Norwegii i Arktyce. Nie ma nic pomiędzy, gdyż z różnych względów nie mogę być poza Zjednoczonym Królestwem ponad pół roku - ale to nie oznacza, że Wiedźma będzie się nudziła na cumach. Zdecydowanie nie, gdyż zamierzam w tym czasie zorganizować bezpłatne (poza kosztem dojazdu) rejsy dla młodych ludzi z Polski i być może UK, których nie stać na pływanie a są w stanie przekonać mnie, że bardzo, bardzo chcą i co ważniejsze - chcą się uczyć tradycyjnej nawigacji. Jestem w trakcie ustalania konkretnej formuły tych rejsów.
Na rejsy Hiszpania - Portugalia zapraszam szczególnie gorąco osoby, które chcąapoznać się z urokami (i udrękami, ale tych jest naprawdę niewiele i są mocno dyskusyjne) tradycyjnej nawigacji - takiej bez wciskania guziczków. Ot, główny GPS Wiedźmy wygląda tak, jak na zdjęciu - i jeśli zbierze się grupka bardziej chętna na poszerzenie wiedzy nautycznej i przygotowanie się do prowadzenia samodzielnych rejsów - z przyjemnością inne wyłączę (aczkolwiek Wiedźma dysponuje także nowoczesną elektroniką na pokładzie). W styczniu pływać będziemy w okolicach Cieśniny Gibraltarskiej, zaś w lutym i marcu będziemy posuwać się stopniowo na północ.
Wszystkie ceny odnoszące się do poszczególnych ‘perk' w mojej kampanii odnoszą się do cen za rejs, z włączonym podstawowym wyżywieniem. Dojechać będzie trzeba na własny rachunek - w czym logistycznie postaram się pomóc - oraz przewidzeć należy niewielką kwotę (ok. 50 euro w Hiszpanii i Portugalii, nieco więcej na ‘zimnych' rejsach) do wspólnej jachtowej kasy na pokrycie kosztów takich jak mariny czy paliwo.
Sukces kampanii przedsprzedażowej na tego typu serwisie zależy od Was. Tak więc nawet jeśli nie możecie sami wspomóc remontu Wiedźmy biorąc udział w jej pierwszych rejsach albo mniejszą kwotą - podzielcie się ze swymi znajomymi wiedzą. Wiedzą o tej kampanii - udostępniajcie na Facebook-u, Twitterze czy innych mediach, wciskajcie przycisk ‘Like' - to też jej pomoże.
A sukces tej przedsprzedaży nie jest finansowy - jestem w stanie ją wyremontować, choć z trudem do lata przyszłego roku. Więc nie o to chodzi. Chodzi o to, aby Wiedźma była gotowa na przyjęcie pierwszych gości na początku przyszłego roku, bo to pozwoli już w przyszłym roku ok. 40-50 młodym fascynatom żeglarstwa pływać na niej. Jak napisałam - bezpłatnie. Oswajać się z szerszymi wodami i zapewnić, że za 20 lat parę chociaż osób będzie jeszcze pamiętało jak nawigować bez prądu. I po prostu mieć frajdę z żeglowania - nie czuć się gorszym tylko ze względu na grubość (chudość raczej) portfela.
Pomożecie?
Monika Matis,
www.seawitch -sailing.co.uk

« POWRÓT


Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek