242 dni
19H 22M 37S

BLUEFIN KALENDARZ

grudzień »

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

NEWS
16.10.12
- Bluefin Sailnews
« POWRÓT

Setką s/y Lilla My - przez Atlantyk - relacja Brożki i Szymona specjalnie dla sailportal.pl


Specjalna relacja Szymona Kuczyńskiego i Dobrochny Nowak dla Sailportal.pl (Projekt regaty Setką s/y Lilla My przez Atlantyk) 

Z ostatniej chwili:

 

Brożka i Szymon - Otrzymaliśmy zaprowiantowanie i AIS :):):)

Otrzymaliśmy ważne urzadzenie zapewniające bezpieczeństwo AIS - dziękujemy :)

Dzięki pomocy Jacht Klubu Orion z Ostrzeszowa firma Profi zdecydowała przekazać nam jedzenie na cały okres naszego rejsu. Dostaniemy gotowe posiłki w tackach, zupy "jak domowe" i dużo pasztetu. Produkty te charakteryzują się długą datą przydatności do spożycia, nie wymagają specjalnego przechowywania (wystarczy temperatura pokojowa), są pakowane w lekkie opakowania - co jest dla nas wyjątkowo ważne, a ponadto są bardzo smaczne i urozmaicone (a to wiemy z praktyki). /www.profi.com.pl/

Dziękujemy Jacht Klubowi Orion a zwłaszcza komandorowi Bohdanowi Ogrodowskiemu, prezesowi Ryszardowi Guderowi oraz kpt. Andrzejowi Aleksandrzakowi za wielką pomoc w zorganizowaniu tego transferu, a Jerzemu Koszarnemu prezesowi firmy Profi za przekazane nam produkty. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy spod znaku kogucika:)

Sailportal.pl - Szymon masz dzisiaj (15 października) urodziny - więc tak jak prawdziwemu wilkowi morskiemu życzymy stopy wody pod kilem i pomyślnych wiatrów we wszystkich twoich projektach, oraz zajęcia 1 miejsca w regatach przez Atlantyk - wszystkiego najlepszego :)

Szymon - nie dziękuję .....:)

Sailportal.pl - Na jakim etapie jest w chwili obecnie wasz projekt? (Łódka, skipper, plan przepłynięcia Atlantyku w regatach? Czy pojedynczo?)

Brożka i Szymon - Jacht jest na wykończeniu (znaczy wykańcza nas psychicznie i fizycznie;).  Plan pierwotny się nie zmienił. 4 listopada chcemy wyruszyć z Polski do Portugalii, a 11 listopada Szymon samotnie wyrusza - już w regatach - na Teneryfę. Będzie to etap testowy dla części wyposażenia, których nie mieliśmy na Bałtyku. Na Kanarach planowany jest postój techniczny do 10 grudnia, kiedy to rusza drugi etap regat. Metą jest południk 61W, między Martyniką, a St. Lucią. Tam też na początku przyszłego roku dołącza Brożka. Powrót planujemy na przełomie marca i kwietnia 2013. Na trasie do Europy są - z przyczyn logistyczno-turystycznych- Bermudy i Azory.
Szymon w ramach przygotowań do samotnej żeglugi dużo je i mało śpi :)

Sailportal.pl - Jakie plany na rok przyszły i lata kolejne? (daty, terminarz, regaty, rejsy, treningi itp. itd)

Brożka i Szymon - W przyszłym roku chcemy zdążyć na okres wakacyjny do Polski, aby Setka popływała w Bałtyckich regatach - Szymon na Regatach Poloneza planuje pokazać gdzie jest jego prawdziwe miejsce w szeregu ;) A na kolejne lata ? pływać, pływać, pływać. Prowadzić rejsy i szkolić, przełamywać stereotypy o żeglarstwie jako sporcie elitarnym (ze względy na duże koszty). Zobaczymy po powrocie Setką do Europy, co może stać się realnym do wykonania planem.

Sailportal.pl - Gdzie stacjonuje w tej chwili wasz jacht?

Brożka i Szymon - W lubuskich lasach :) Pod Sulechowem w ogródku u mamy Szymona. Miejsce strategiczne bo blisko granicy i niemieckich autostrad, ale kurierzy z przesyłkami mają duży problem, żeby nas znaleźć :)

Sailportal.pl - Jacht (co zostało do zrobienia, plany - co już zostało zrobione?)

Brożka i Szymon - Gotowa jest elektronika i elektryka - doszedł panel słoneczny, antena topowa do UKFki. Wnętrze pozostanie rustykalne - koje, kambuzik i kącik nawigacyjny- dzięki temu będzie można zabrać więcej wyposażenia, prowiantu. Ponadto wymienilismy zawiasy steru na nowe, dedykowane oceanicznej Setce. Do zrobienia pozostał nam samoster wiatrowy, wytyki do żagli przednich i cała masa drobnych robót (jak montaż pojedynczych brakujących okuć na pokładzie). Chcemy też pomalować dno jeszcze jedną warstwą antyporostu. Załatwiamy rejestracje użyczonego nam EPIRBu.

Sailportal.pl - Jakie są wasze konkretne potrzeby na dzień dzisiejszy? W czym mogli by wam pomóc dobroczyńcy? (sprzęt, kasa, wyposażenie, transport etc.?)

Brożka i Szymon - W sumie to bardzo przydałby nam się spowalniacz czasu, żeby zdążyć ze wszystkim co jest do zrobienia.
Największym problemem w dalszym ciągu pozostaje transport jachtu do Sagres. Oczywiście drogą lądową. Dysponujemy Suzuki Swiftem (o niskim spalaniu, ale jednak) oraz przyczepą w której musimy wymienić komplet opon (4 szt.).
Staramy się skompletować mapy - i tu jest dość duży problem ze względy na różnorodność akwenu (południowe wybrzeże Portugalii, Wyspy Kanaryjskie, Karaiby - Wyspy Zawietrzne, Bermudy, Azory, atlantyckie wybrzeża północnej Europy). Bardzo pomogli nam sponsorzy dzięki którym część wyposażenia jest lepsza niż planowaliśmy. W ciągu ostatniego tygodnia otrzymaliśmy wielkie wsparcie od Braci Żeglarskiej - najczęściej nam nie znanej. Uzupełnili nam brakujący sprzęt - m.in. EPIRB, koło, kamizelka pneumatyczna, druga kotwica z łańcuchem, i cała masa innych bardzo przydatnych rzeczy. Jesteśmy ograniczeni wypornością jachtu. Zbieramy teraz fundusze na paliwo na transport (zapraszamy do kontaktu mailowego: info@zewoceanu.pl)

Sailportal .pl - Ile jachtów typu Setka (5 m. dł.) wystartuje w projekcie regat przez Atlantyk?

Brożka i Szymon - Do startu w regatach zgłoszone są 4 Setki. Ich budowa obecnie jest na różnym etapie. Wiemy, że na pewno poza nami wystartuje jeszcze jedna, a o pozostałych nie mamy informacji. Okaże się w Sagres :)

REGATY SETKĄ PRZEZ ATLANTYK 2012 - LISTA STARTOWA

IMIĘ I NAZWISKO MIEJSCOWOŚĆ
NAZWA JACHTU
PAŃSTWO
LINKI
Janusz Maderski Miłowo
Skwarek

http://setkaatlantyk.blogspot.com/
Sebastian Kurek Wrocław


---
Szymon Kuczyński Kraków
Lilla My

www.zewoceanu.pl
Władysław Wisz Rzeszów


---
Marcin Klimczak Łowicz


---

Sailportal.pl - bardzo dziękujemy za wywiad - trzymamy kciuki za realizację marzeń i tego wyjątkowego projektu. Bardzo prosimy o pomoc dla projektu Szymona i Brożki w powyżej opisanych potrzebach -  z góry dziękujemy wszystkim, którzy którzy mogliby dorzucić gosik do tego wyjątkowego projektu.

Idea Regat Janusza Maderskiego - na Setkach przez Atlantyk:
Przepłynąć ocean w regatach samodzielnie zbudowaną 5-metrową łódką, to jest wyzwanie. Może być jedną z większych przygód życia. Możliwe do oszczędnego zrealizowania za ok. 10 tys PLN. Szczegóły: www.zewoceanu.pl

Rozmawiał: Krzysztof Krygier

Setką przez Atlantyk - Szymon Kuczyński

back

Kopiowanie i powielanie treści portalu wymaga zgody redakcji Zapoznaj się z regulaminem

 

Zamknij okno [x]

REJESTRUJ

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

E-mail:

REDAKCJA SAILPORTAL.PL

bluefin"at"interia.pl

Telefon komórkowy:

+48 601 233 434

Formularz KontaktowyImię i nazwisko
*  E-mail
*  Temat wiadomości
*  Treść wiadomości

* pola obowiązkowe
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
obrazek